Zayıflama Yöntemleri – Sağlıklı Zayıflama

Zayıflama elbetteki bir çoğumuz istediği ve gerçekleştirme çalıştığı bir şey. Ancak zayıflarken sağlığınızı kaybetmenin de mümkün olduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle zayıflarken sağlığınızdan olmamak için, dikkatli olmalısınız. Peki sağlıklı zayıflamak için neler yapmak gerekli, nelere dikkat edilmelidir? Bu yazımızda sağlıklı zayıflama üzerinde duracağız, nelere dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizeceğiz.sağlıklı kilo vermek

Öncelikli olarak sağlıklı zayıflamak için beslenme programınızın size yeterli besin değerleri içermesi gerekmektedir. Kesinlikle aç kalmamalısınız. Aç kalmak hem midenize hem sağlığınıza hem de psikolojinize zarar verir.  Bu nedenle aç kalmayacağınız ama kalori bakımından düşük bir beslenme programı sizin kilo vermenizi sağlarken, sağlıklığınızın korunmasını sağlar. Beslenme programı sizin ihtiyacınız olan mineral ve vitaminleri sağlamalıdır. Eğer sağlamazsa siz hastalıklara ve serbest radikallere karşı korumasız kalırsınız.

Bunun yanında kilo vermek için ve sağlığınızı korumak için spor yapmalısınız. Spor yaparak aldığınız oksijeni arttırır ve metabolizmanızı hızlandırırsınız. Böylelikle hem kolayca kilo verir hem sıkılaşır hem de sağlığınızı korursunuz. Üstelik spor yapmak sizi stresten uzak tutacak ve spor sonrası salgılanan hormonlar sizi mutlu edecektir. Spor yaparak kaslarınızı geliştirdiğiniz gibi dolaşım yollarınızı, solunum yollarınızı da korumuş olursunuz. Yağ yakımınız hızlanır ve depresyon gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Su içmek de hem diyetiniz hem sağlığınız açısından çok önemlidir. Günde en az 2,5 litre su tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Su içerek midenizi, idrar yollarınızı, hücrelerinizi, dokularınızı ve psikolojinizi korursunuz. Su içmek yağ yakmanızı hızlandıracak böylelikle kilo vermeniz de hızlanacaktır.