Tilya Kürü Nedir? Zayıflatır Mı?

Bundan belkide 10-15 sene önce anneannelerimizin babaannelerimizin sabahları kaynattığı ve etrafa o muhteşem kokularını yaydığı bitki çaylarını hayal meyal hatırlarız. Mis gibi bir ıhlamur veya şöyle keskin aroması ile kuşburnunun kokusu bile bizi rahatlatmaya yeterdi aslında. Belkide geçmişi özlemle hatırlamamızın sebebi de işte bu köyümüzün bereketli topraklarında yetişen kıymetli bitkilerin şifa gücüydü. Peki günümüzde de o eskileri yad ederek hem ruhumuzu, hem bedenimizi dinlendiren bu bitki çaylarının bizlere faydasını hissetmek mümkün mü? Elbette mümkün. Şimdi bu ürünlerin karışımından elde edilen tilya kürü ne hep birlikte bakarak gerçekten nelere iyi geliyor inceleyelim.

tilya kuru

Tilya Çayı Hazırlanışı Nasıldır? Faydaları Nelerdir?

Tilya kelimesi aslında ıhlamur çiçeğinin bir diğer adıdır. Bu kıymetli bitki sinirleri gevşetir, ruhumuzu dinlendirir, stresi azaltır kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyona iyi gelir. Bunun yanına bir de kuşburnu eklenince nezle grip boğaz enfeksiyonlarına karşı antiseptik ve antioksidan özelliği ile çayımız gücünü artırarak güzelleşir. Şimdi birde bunlara altın otunun faydalarını da eklersek işte o zaman gerçekten de altın kıymetinde bir kış çayı elde etmiş oluyoruz. Altın otu da vücuttan iltihabın atılmasına ve mide ekşimesi, mide yanması ve gastrit gibi sorunların tedavisine yardımcı olur.

Tilya çayının zayıflatıcı etkisini de es geçmememiz gerekir. Çünkü hem kasları yormadan yağları eritmemize yardımcı olur hemde enerjimizi artırarak halsizlik ve kansızlık gibi sorunları tedavi eder. Çoğu kullanıcının düzenli kullanıldığında dengeli bir şekilde fazla yağlardan sorunsuzca kurtulduğunu bilmekteyiz.

Tilya Çayı İçeriği Nedir?

Tilya çayı ıhlamur çiçeği kuşburnu ve altın otunun karışımından elde edilen muhteşem bir kış çayıdır. Kış aylarında sık sık hastalanıp işe gidecek gücü kendinizde bulamıyorsanız Tilya kürü denemenizi öneririz.

Tilya Çayı Kullanımı Nasıldır? Zararı Var Mıdır?

Tilya çayını hergün sabah akşam tüketebilirsiniz. 1 ay boyunca aralıksız kullandıktan sonra 1 hafta ara vererek sonra yine tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Tamamen doğal ve faydalı bir bitki olduğundan yan etkisi yoktur gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

tilya çayı fiyatı, saraçoğlu tilya kürü yorumları, tilya çayı saraçoğlu, tilya kürü kullananlar 2017, tilya kürü kullananlar gercek yorumlar, ibrahim saraçoğlu tilya kürü ile zayıflayanlar, tilya kürü kullananlar 2018, tilya kuru ne zaman icilmeli