Teff Tohumu Nedir? Teff Tohumu Çayı Nedir? Teff Tohumu Çayı İçerik, Kullanımı ve Etkileri Nedir?

Teff faydalarının arasında vücuda önemli miktarda amino asit, vitamin ve mineral sunması vardır.

Teff, özellikle glüten içermeyen bir diyete sahip olanlar için çok popüler bir süper yemek haline geliyor. Çünkü gluteni, buğdayı veya mayası yok.

Bu tahılları bu kadar özel kılan şey, hava şartları veya arazi koşulları ne olursa olsun gelişebilmesidir. Aynı zamanda, diğer tahıl türlerine kıyasla, bitki hastalıklarından oldukça arınmış halde yetişebilmektedir.

Yani, şimdi Teff, tadı kinoa ve chia tohumu gibi tükettiğimiz diğer süper yiyeceklerin çoğuna kıyasla bu kadar müthiş faydalar sağlıyor?

Eh, bu küçük tahıl olan teff tohumu dayanıklı nişastada yüksektir.

Bu tip nişasta vücuda güçlü sağlık veren faydalar sağlayabilir. Kan şekerini artırabilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir, kanser riskini azaltabilir ve kilo kaybına yardımcı olabilir.

Hayatınıza dahil etmenin en iyi nedeni, vücudun yağ yakmasına yardımcı olma yeteneğidir. Bu harika küçük tahıl kilo alımını engelleyebilir.

Teff Tohumu Çayı Nedir?

Teff tohumu bilinen bir tahıl çeşididir. Yüksek besin değerleri ile oldukça faydalı bir tahıldır. Kilo vermek konusunda ve kişiye enerji vermek konusunda olduğu gibi sayısız etkileri vardır. İşte bu mükemmel tahılın yanına eklenen yirmi bir adet zayıflatan bitkiler ile müthiş bir içecek olan teff bitkisi tohumu çayı zayıflamak isteyenlerin yanında olacaktır.

Teff Tohumu Çayı İçerik

Teff Tohumu Çayı içerisinde bulunan bitkiler; teff tohumu, bamya çiçeği, biberiye, funda, yeşil kahve, sandalos sakızı, kitre, zamkı, tarçın, mate yaprağı, kuşburnu, yeşil çay, kuinoa tohumu, chia tohumu, barut ağacı kabuğu, aspir tohumu, Lepidyum, mac, kiraz sapı, limon otu, acai bitkileri bulunmaktadır.

Teff Tohumu Çayı Kullanımı

Bir fincan veya bir bardak kaynar suya, bir paket Teff Tohumu Çayı peşeti atılır, 4 dakika beklenir.

Sabahları aç olarak, kahvaltıdan yarım saat önce içilir.

Teff Tohumu Çayı Etkileri

Metabolik hızı artırabilir.

Vücutta yağ yakımını hızlandırabilir.

Vücuttan toksin ve ödem attırmaya yardımcı olabilir.

Sindirim sistemine iyi gelir ve sindirim fonksiyonlarını düzenleyebilir.

Vücuda enerji verir ve vücudun dinç olmasını sağlayabilir.

Teff Tohumu Çayı Zararları Nedir?

Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Herhangi istenmeyen bir durum gerçekleşir ise doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Hamilelikte kullanmak için mutlaka doktorunuza danışın.

Teff Tohumu Çayı bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: Teff Tohumu Çayı, Teff Tohumu Çayı, Teff Tohumu Çayı yorumları, Teff Tohumu Çayı şikayet, Teff Tohumu Çayı nerede satılır, Teff Tohumu Çayı ekşi, Teff Tohumu Çayı nedir, Teff Tohumu Çayı şikayet var, Teff Tohumu Çayı ne kadar, Teff Tohumu Çayı, Teff Tohumu Çayı kullananlar, Teff Tohumu Çayı fiyatları, Teff Tohumu Çayı eczane, Teff Tohumu Çayı fiyatı, Teff Tohumu Çayı fiyati nedir, Teff Tohumu Çayı instagram, Teff Tohumu Çayı içindekiler, Teff Tohumu Çayı kullanıcı yorumları, Teff Tohumu Çayı sipariş, Teff Tohumu Çayı satan eczaneler, Teff Tohumu Çayı yorumlar

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.