Taylan Kümeli’nin Beslenme Önerileri

Sonbahar aylarına girdiğimiz şu günlerde diyetlerimizde ya da beslenme şekillerimizde farklılıklar olabilir. Çünkü yeni mevsim demek yeni meyve ve sebzeler ile tanışıp beslenme şeklimizin tamamen değişmesi demek. Eğer hala bir diyet uygulamıyorsanız, Diyetisyen Taylan Kümelinin beslenme önerilerini dikkate alabilirsiniz;

Kaslar azaldıkça yağ yakımı güçleşir:

Vücutta ne kadar kas varsa metabolik hızda o kadar yüksek olacaktır. Yani yağ yakma yeteneğini o kadar iyi olacaktır. Önemli olan hızlı zayıflamak değil, sabredip kaslardan kayıp olmadan sağlıklı zayıflamaktır.

Daha fazla sebze ve meyve yiyin:

Mutfakta görebileceğiniz yerlere doğranmış çiğ sebzeler ve meyveler koyun. Ayrıca bunları salata, pizza, sandviç ve omletlerinize ekleyin.

elma-kadin_450

 Daha sağlıklı ara öğünler yiyin:

Günde bir veya daha fazla sağlıklı atıştırmalık tüketin. Bir atıştırmalık olarak kurabiye veya cips yemek yerine yağsız yoğurt ve mevsim meyvelerinden yararlanın.

İş yerinde daha az atıştırmalık yiyin:

Yanınızda, çantanızda, masanızda meyve veya kuruyemiş gibi sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun.

atistirma

Restoranlarda akıllıca seçimler yapın:

Çocuk menüsü veya daha küçük porsiyonlar sunan bir restoran bulun. Kendinizi çok fazla yiyecek kadar aç bırakmayın.

bu-listeyi-okumadan-disarida-yemek-yemeyin-2012-09-13_m

Daha az şeker tüketin:

Gün içtiğini şekerli içeceklerden vazgeçin. Meyve ya da taze sıkılmış meyve suyu tüketin.

Sizde bu beslenme önerileri ile zayıflama yollarını bulabilir ve sonbahara zinde ve fit bir şekilde devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Beslenme seçenekleri,  diyet seçenekleri, diyet çeşitleri, güncel diyetler, taylan kümeli diyetleri, diyet ve sağlık, çabuk kilo verdiren diyetler, hızlı kilo vermek, hızlı kilo verdiren sporlar, beslenme planı, ajda pekkan diyeti, hülya avşar diyeti, gülben ergen diyeti,  ebru şallı ile pilates, ebru şallı diyetleri