Sürekli Mause Kullananlar Dikkat!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan gücüne olan ihtiyaç azalmış ve bu nedenle masabaşı işler giderek artmıştır. Özellikle bilgisayarın icadı ve internetin hayatımıza girmesi ile birlikte günlük iş yükümüzü hafifleterek daha çok iş hayatında yeni iş imkanlarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ancak bu durum kişilerin daha çok hareketsiz kalmasına ve bu nedenle de kilo alarak obezite hastalığının ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Sadece fazla kiloların ortaya çıkmasıyla sınırlı kalmayan teknoloji yine aynı zaman da uzun süre hareketsiz kalmamıza bağlı olarak bel, bacak, boyun ve sırt ağrılarının oluşmasını tetiklemiştir. Tüm bu ağrıların dışında birçok kişinin ortak şikayetlerinden biride el ve bilek ağrısı olmuştur. Özellikle bu ağrıların oluşmasında ki nedenlerden birininde uzun süre hareketsiz kalan masa başı kişilerinin mause kullanmasından kaynaklı olduğu uzmanlar tarafından söylenmiştir.

El ve el bileğinin bir şekilde zorlanması, el bileğine aşırı yükelnilmesi, başta hayat kalitesini etkileyerek özellikle iş hayatında olan performansın düşmesine neden olmaktadır. Ancak bilgisayar, ipad, akıllı telefonlar hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer aldığı için sürekli elleri kullanmamıza neden olmuştur. Bu nedenle eklem ağrıları, bilek ağrıları, bilekte uyuşma, dirsekte ağrı ve kollarda uyuşukluk ile birlikte oluşan ağrılar meydana gelmiştir. Bunun nedeni yani el ve el bileğinde oluşan ağrıların nedeni ise uzmanlar tarafından uzun süre hareketsiz kalarak uzun süre mause kullanılması olmuştur.

Bu nedenle aşırı mause kullanmak bilekte uyuşukluk ve hissizlik kaybına neden olurken kavanoz kapağı açma, kavrama, sıkmak gibi durumlarda yeteri kadar etki gösterememize neden olmuştur. Bu nedenle mause kullanırken daha dikkatli olmamız ve en azından belirli aralıklar ile egzersiz yapmamız gerekmektedir. Örneğin; stres topu ile sıkma ve gevşetme hareketi yapmak, her iki elin parmaklarını birbirine geçirip bir eli diğerine karşı itmek ve bileği yukarı doğru germeye çalışmak, elleri avuç içleri birbirine bakacak şekilde birleştirip, karşılıklı olarak güç uygulamak bilek sağlığı için günlük uygulayabileceğiniz bazı egzersizlerdendir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

bilek ağrısı, bilek ağrısının nedenleri, mause, mause kullanmak, mause kullanmanın zararları, el ağrısı, kol ağrısı, boyun ağrısı, bel ağrısı, kol ağrısının nedenleri, el ağrısı nasıl geçer, bilgisayara kullanmak, teknoloji, ağrı nedenleri, kas ağrısı, bilek ağrısı için egzersizler, bilek egzersizleri