Sulu Diyet ile Kilo Verin!

Sulu diyet, içeriğinde elma, balık ve sebze yönünden fazlasıyla zengin olmakla birlikte günde en az 1200 kalori almak isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Sulu diyette az miktarda yağ tüketimi sağlanmakla birlikte sebze ve meyvenin bol olması ile birlikte vücudumuzun günlük ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin karşılanmasında büyük bir etkiye sahip olmaktadır. Fazla kiloları ile başı dertte olanlar zorlu diyet programları ile sağlıksız ve dengesiz bir şekilde kilo vermeye çalışmaktadırlar. Ancak bu yöntem sağlıksız olabileceği gibi ilerleyen zamanlarda bir takım sağlık sorunları ile karşılaşmanıza da sebebiyet vermektedir. Fakat sulu diyet programı ile kilolara veda ederek daha fit bir görünüme kavuşmak. Bu diyetin bir başka enteresan özelliklerinden biri de kalori ihtiyacını yağlardan değil de şekerden karşılamaktadır.

Diyette salata ilk tercih!

Hayat kurtarıcı ve pek çok diyette mevcut olan unsur kuşkusuz salatadır. Doğal ve tamamen sağlıklı olmakla birlikte en çok tercih edilen öğünlerden bir tanesi olarak başta gelmektedir. Her diyette olduğu gibi sulu diyetimizin menüsünde de yer alan salata tamamen sade olması yanı marul ve limondan oluşması bireylerin kolaylıkla kilo vermelerine yardımcı olmaktadır.

İstediğiniz yemeği tüketin!

Bazı diyetler yüzünden günlük olarak tüketmeyi sevdiğimiz ve onlar olmadan doyduğumuzu anlamadığımız köfte, döner, ızgara et, gibi daha birçok yağlı etleri ne yazık ki kesmek zorunda kalabiliyoruz. Ancak sulu diyetimizin böyle bir kısıtlaması bulunmamaktadır. Evet, yanlış bir cümle okumadınız! İstediğinizi yiyebilirsiniz. Ancak yağsız, tuzsuz bir yemek olmam şartı ile o çok sevdiğiniz yemeklerden seve seve tüketebilirsiniz. Mesela fırında tavuk dolması, yağsız olması elbette ki dikkat çekmektedir. Belirli bir porsiyonda yiyebileceğiniz tavuk dolmasını rahatlıkla tüketimini sağlayabilirsiniz

Salata çeşitliliğinden yararlanın!

Günümüzde sıradan çoban salatası gibi salatalar yapan pek çok kişi vardır. Fakat farlı tatlar deneyerek ve zayıflama üzerinden harikalar yaratacak olan bu salatalarımızın sizce de gelişmesi gerekmiyor mu? Farklı malzemeler deneyerek salatanızı hazırlayabilir hatta sağlıklı ve zayıflamada büyük bir etkiye sahip olduğunu düşünüyor iseniz diyet programınıza da sıkıştırabilirsiniz. Mesela limonlu rezene salatası tam anlamı ile harika salata tariflerinden birisi diyebiliriz. Aynı zamandan limonun da zayıflama da ki etkilerinin bilinmesi diyet listelerinde bulunması gereken salatalardan birisidir.

Beyaz Ekmekten uzak durun!

Toplumumuzda beyaz ekmek artık yöresel bir yemek olması ile birlikte tüketeni de bir hayli çok olan beyaz ekmek kilolarında beraberinde gelmesine neden olmaktadır. Vücudumuzda fazladan biriken yağların ilk sebepleri arasında yer alan beyaz ekmeği hayatımızdan tamamen çıkarmamızda fayda var diyebiliriz. Onun yerine kepek ekmek, tam tahıllı gibi kilo üzerinde fazla söz sahibi olmayan ekmeklerden tüketebilirsiniz.

Sabah kahvaltılarında ise yağsız peynir tüketiminde bulunabilirsiniz. Yağsız beyaz peynirler, daha az kalorili oldukları için tüketiminde herhangi bir yan etki görülmemektedir. Aynı zamanda sabah kahvaltılarını da hafif geçirmemize de yardımcı olmaktadır.

 

Aşağıda ki kelimelerden sitemize ulaştınız:

sulu diyet ile kilo verme, sulu diyet, sağlıklı diyet programı, diyet ile zayıflama, diyet, sulu diyet zayıflatır mı?, sağlıklı beslenme, ideal kilo, doğru beslenme düzeni, sağlıklı diyet ile kilo verme, sulu diyet ile zayıflama, düzenli beslenme, sağlıklık yaşam, kalori hesabı, kalori.