Sıcak Su İçmenin Şaşırtıcı 11 Özelliği

Su içmenin sağlığımız açısından sayısız faydası olduğunu hepimiz biliriz. Ancak birçok kişi için şaşırtıcı olan durum ise sıcak su içmenin bize sağladığı bazı faydalar olmuştur. Kimi kişiler her be kadar sıcak su içemenin bir etkisinin olmadığını düşünse de sıcak su içmenin vücudumuz açısında faydaları mevcuttur. Tahminimizce sizinde çok şaşıracağınız sıcak suyun faydalarını gelin hep birlikte inceleyelim. İşte sıcak suyun şaşırtıcı 11 farklı faydası.

1- Kilo Vermek

Çok fazla olmasa da birkaç kilo fazlanız olduğunu düşünüyorsanız metabolizmanızı sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için sıcak suyun size inanılmaz yardımı olacaktır. Bunu başarmak için güne içine biraz limon sıkılmış sıcak su içerek başlayın. Her gün aç karnına kahvaltıdan önce sıcak su içerek metabolizmanızı güçlendirebilir ve kilo verebilirsiniz.

2- Burun ve boğazın temizlenmesi

Özellikle balgam, burun akıntısı gibi şikayetleriniz varsa gün içerisinde arada bir sıcak su içerek bu durumun oratadan kalkmasına yardımcı olabilirsiniz.

3- Regl sancıları

Sıcak suyun etkili olduğu ve birçok bayanın da sıklıkla regl sancıları için uyguladığı sıcak su kasların yumuşayarak sancıların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Bunun için sıcak suyu su torbasına doldurarak ağrıyan bölgeye direk temas etmeden bekletmeniz yeterli olacaktır.

4- Detoks

Sıcak su içtiğinizde vücut sıcaklığınız yükselmeye başlar bu da terlemenize sebep olur.

5- Erken yaşlanmayı önlemek

Sıcak su içmek elastikliği azalmış ve serbest radikallerin aşındırdığı deri hücrelerinin kendilerini yenilemesine yardımcı olur böylece cildiniz daha genç ve yumuşak görünür.

6- Sivilce ve siyah noktaların azalması

Sıcak su vücudunuzu derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunun ana sebeplerini ortadan kaldırır.

7- Canlı ve parlak saçlar için

Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve bunları aktif hale getirir.

8- Saçların uzamasını sağlayın

Sıcak su içerek saç köklerinizi uyarmanın bir başka olumlu etkisi de saçlarınızın çoğalması ve daha sağlıklı uzamasıdır.

9- Kepeğin önlenmesi

Saçlarda kepeğin görülmesinin en büyük nedenlerinden biride saç derisinin kurumasıdır. Sıcak su saç derinizi nemlendireceği için, derinin kurumasının ve kepek oluşumunun önüne geçer.

10- Kan dolaşımının hızlanması için

Sıcak su içmenin bir başka önemli faydası ise kaslarınızın ve sinir sisteminizin düzgün çalışması için önemli olan kan dolaşımını arttırmasıdır.

11- Sindirimin Hızlanması

Ayrıca sıcak su yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık sorunlarına da iyi gelir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

sağlık, bakım, güzellik, su, su içmenin faydaları, su içmenin etkileri, sağlıklı su, sıcak su, sıcak su içmenin faydaları, sıcak su tüketmek, sıcak su ne işe yarar, sıcak su içmek zararlı mı