Saç bakımı konusunda yaptığımız yanlışlar

Saç bakımı konusunda hassas olan bayanlar bu nedenle rutin aralıklar ile evde ya da güzellik merkezlerinde saç bakımlarını yaptırmayı ihmal etmezler. Ancak gün içerisinde yaptığımız bazı yanlışlar saç bakımı konusunda yeteri kadar hassas olmadığımızı ve saç sağlığımızı ihmal ettiğimizi göstermektedir. Bu nedenle belirli aralıklar ile saç bakımını yaptırmamızın önemli olduğu kadar günlük saç bakımı konusunda hassas davranmamız da oldukça önemli konulardan biridir.

Kimi zaman bilerek kimi zaman bilmeden saç bakımı konusunda bazı yanlışar yaparız. Ancak bize normal gelen bu durum saç sağlığı konusunda kimi zaman daha büyük problemlerin ortaya çıkmasına ve hatta saç kaybı bile yaşamamıza neden olmaktadır. İşte saç bakımı konusunda yaptığımız bazı yanlışlar:

– Sık sık saç boyatmak ve özellikle kaliteli olmayan saç boyaları ile saçlarımızı boyatmamız yaptığımız en büyük yanlışların başında gelmektedir. Saçlarınızı sık boyatmayarak boya tercihinizi kaliteli markalardan ya da doğal saç boylarından yana tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

– Düzleştirici, fön makinası ya da saç maşasını çok sık kullanmak yine saça zarar veren durumlardan biridir. Bu nedenle çok fazla saçımızı düzleştirmek ya da fön çektirmek yerine daha uzun aralıklar ile yaptırmamız daha doğru olacaktır.

– Saç bakımı konusunda yapılan bir diğer yanlışlardan biri ise saç yapısına uygun olmayan saç bakım ürünlerini kullanmaktır. Bu nedenle saç bakım ürünlerini ve şampuanlarını seçerken saç yapınıza ve saç derinize uygun olan ürünleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

– Yanlış fırça, tarak seçimi ve yanlış saç tarama yöntemi ise saçların çabuk kırılmasına, dökülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle tarak ve fırça seçiminizi daha yumuşak kıllardan yana seçmeniz daha dopru olacaktır. Bunun dışından dolaşık olan saçı açmak için saçlarımızı sert taramamız oldukça hatalı bir davranış olup saçların dökülmesine ve kırılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı tararken saç açıcı özelliği olan saç spreyi kullanmanız daha doğru olacaktır.

–  Saç sağlığı açısından en önemli olan durumlardan biride saç kesimidir. Özellikle çabuk kırılan ve çabuk yıpranan saçların daha sık aralıklar ile kesilmesi ve kırıklarının kesilmesi saçın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı 2 ayda bir kestirerek en azından uçlarında ki kırıkları aldırarak saç sağlığınızı koruyabilir ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

saç sağlığı, saç bakımı, evde saç bakımı, sağlıklı saçlar, saçın uzaması, ne sıklıkla saç kestirmeli, saç kesimi, doğal saçlar, saç düzleştirmek zararlı mı,saç bakımında nelere dikkat etmeli, doğru saç bakımı, saç bakımı nasıl yapılır, fön çektirmek zararlı mı, saç bakımı hakkında herşey, güzellik, güzellik sırları