Reishi Mantarı Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? İçeriği ve Zararları

Reishi Mantarı

   Ölümsüzlük iksiri olarak da bilinen Kırmızı Reishi mantarı doğanın bize sunduğu mucizenin bir diğer adı. Çok ağır ve ciddi vakalarda vücuda bir yenilenme ve tahrip olan organları, hücreleri onarma işini başarıyla üstlenen bu nadide mantarı hep birlikte inceleyelim. Öncelikle tarihi açısından bakılacak olursa neredeyse  2000 yıldır Uzakdoğuda bilinen ve kullanılan bir mantar türü. Etkileri ise o kadar fazla ki onun için ölümsüzlük mantarı denmiş. Uzakdoğudan sonra Türkiyede de doğal ortamına uygun olarak yetiştirilen bu mantar türü bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinden, diyabet, karaciğer bozukluğu ve kansere kadar ağır ve ciddi hastalıklara büyük oranda şifa olmuştur.

Reishi Mantarı Nedir ? Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

-Yaşlanmaya bağlı olarak halsiz ve yorgun düşen vücudun bağışıklık sistemi zayıflar. Yaşın ilerlemesi ile yaşam koşullarının ağırlaşması stres ve kaygı faktörlerinin artmasına yol açar. Bu faktörler günümüz toplumlarında hastalıklarla mücadele edemeyen ve virüslerle savaşmak konusunda çabuk pes eden bir vücut yapısı geliştirir. Bu durum aslında bir nevi genetiğimizi bozarak bizden sonra gelecek nesillere de kötü bir tablo çizecektir. Tehdit altında olan bağışıklığımızı korumak için kırmızı reishi mantarını tüketmek ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisinden yararlanmak en doğal ve akıllıca tedavi yöntemi olacaktır.

-Bağışıklık sistemini koruyarak aynı zamanda alerjilere karşı da bir direnç geliştirilmiş olur. Histemin deşarjını engellemedeki(Anti-histemik) etkisi alerjilere karşı koruyuculuk ve tedavi süreci sunar.

-Otoimmün sistemi hastalıklarında da eklem ağrıları ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen yorgunluk ve iştah kaybı ilerleyen süreçlerde organları tahrip ederek işlevlerini engeller. Kırmızı Reishi mantarı MS(Multipl Skleroz) Lupus, Hashimoto, Behçet Hastalığı, Romatoid Artrit gibi otoimmün sistemi rahatsızklıklarının semptomlarının giderilmesi ve kişiyi sosyal çevreden ağrıların ve sızıların ciddi oranda azaltılmasını sağlar.Bu hastalıkların ilerlemesini yavaşlatarak iyileşme safhasına katkı sağlar.

-Vücuttaki sebebi bilinmeyen kronik yorgunluk durumunu azaltır ve canlılık verir.

Kanser vakalarının ileri safhalarında yorgun düşen ve zorlanan bağışıklık sistemini güçlendirerek Kemoterapi ve radyoterapi tedavilerinin ardından gelen yorgunluk ve halsizlik ile birlikte seyreden bağışıklık sisteminin zayıflamasına engel olur.

-Bağışıklık sisteminin iyileştirilmesinde kullanılan kimyasal ilaçların ciddi yan etkileri olmasına karşın Kırmızı Reishi mantarının vücutta hiçbir toksit madde biriktirmeden bu faydalı etkilerini göstermesi bu mantarın ne kadar üstün ve mucizevi olduğunu göstermektedir.

Kan Dolaşımını Düzenler

-Çağımızın en çok görülen ölüm sebepleri kalp krizi ve spazmı, damarlarda tıkanma, felç gibi hastalıklardır. Bu hastalıların tedavisinde kan hücreleri sayısı, şeker, yağ,ve basınç seviyelerinin dengede tutulmasına ve kan dolaşımının düzenlenmesi çok önemli yer tutar. Kırmızı Reishi mantarı kalbe binen bu sorumluluğu azaltarak  ileriki yaşlarda görülen kardiovasküler hastalıkların önlenmesi ve tedavi sürecinde daha rahat hareket edilmesine yardımcı olmaktadır.

-Vücudun gençleşmesinde kırmızı kan hücrelerinin yenilenmesi ve artması çok önemlidir. Bu mantar kemik iliğindeki kök hücre verimini artırarak kan hücrelerinin sayısında artışı sağlar. Anticoagulant(kanı sulandırıcı) ve platelet(pıhtı) oluşumunu engelleyici özellikleri nedeni ile kalp krizi, beyin kanaması ve felç riskini azalması bakımından oldukça önemli bir etkisi vardır.Tek başına kullanıldığında kanama riski oluşturmaz, ancak kan sulandırıcı ilaçların etkisini arttırdığından bu tip ilaçlar ile birlikte kullanıldığında bu risk göz ardı edilmemelidir. Ameliyat öncesi 4-5 gün önce kullanımı tedbiren kesilmelidir. Hemofili hastaları bu mantarı kullanmamalıdır. Adet kanaması miktarında artışa neden olabileceğinden kadınlar bu özel günlerinde kullanımında tedbirli olmalı veya kullanmamalıdır.

-Kandaki şeker seviyesini azaltarak(hipoglisemik) şekeri yüksek kişilerin Tip 2 diabette glikoz seviyelerini herhangi bir yan etkisi olmadan düzenler. İnsülin duyarlılığını ayarlar:kandaki şeker seviyesini ve diabet hastaları için gerekli olan insülin miktarını azaltmada etkilidir.

-Diabet hastalıklarında görülen bazı anomalileri de düzelterek diabetik böbrek komplikasyonlarını durdurduğu veya ilerlemesini yavaşlattığı gözlenmiştir. Ayrıca diabet hastaları için büyük sorun olan iyileşmeyen yaraların oluşumunu engellemede ve hızlı bir şekilde iyileştirilmesinde etkili olduğu belirlenmişir.

LDL kolesterolü ve trigliseridi düşürür, HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Böylece kolesturolün damar çeperlerinde birikimini ve damarların sertleşmesi ve daralmasını önlemekte etkili olduğu gibi kanın yoğunlaşmasını ve kalbe binen yükün artmasını engellemektedir.

-Hipertansiyonlu kişilerde tansiyonun düşürülmesi, hipertansiyona bağlı baş ve boyun ağrılarının giderilmesi tansiyon ilaçlarının yan etkilerinin azaltılması ve bazı hastalarda görülebilen ilaçlara karşı direncin kırılmasında etkileri belirlenmiştir Sistolik(büyük tansiyon) ve diastolik(küçük tansiyon) düşürülmesinde ve dengede tutulmasında etkili olduğu görülmüştür.

-Kan dolaşımındaki problemlere bağlı olarak oluşan karaciğer yağlanması, hemoroid, varis, diş enfeksiyonu,kramp gibi problemlerin önlenmesi ve giderilmesinde  etkin rol oynar.

Kanserle Mücadelede Destekleyici

-Kırmızı Reishi mantarı sağlığımızın doğal sigortasıdır. İnsanlar seçtikleri Kırmızı Reishi ürününü, uygun miktarda kullanarak ve etkisini göstermesine yetecek süre tüketme sabrını göstererek bu mantarın hayatlarına ve sağlıklarına yapacağı fayda ve yatırımı uzun yıllar sağlıklı yaşayarak test edeceklerdir.

-Kanser ölmeyi reddeden kötü huylu baskın hücrelerin engellenemeyecek şekilde hızla yayılması ve tüm sistemi ele geçirerek kendi var olma çabasını sürdürmesinden kaynaklı bir sürçtir.Bu süreci denetlemek ve hayatımızın seyrini yönetmek tamamen bizim elimizdedir. Kırmızı Reishi Ekstratı gibi zengin içerikli yaşam kaynağı besinler düzenli kullanıldığında adım, adım zararsız hücrelerinize destek olmakta, onların görevlerini yaparak, ölmesi gereken hücreleri öldürmelelerini ve doku oksijenlenmesi artışı ile yaşamın dengelenmesini ( hormesis) sağlamaktadır .

-Kırmızı Reishi mantarının etkileri konusunda Uzakdoğu’da ve Batı’da yapılan çok sayıda Bilimsel araştırma Kanser hastalıkları üzerindeki olumlu etki ve faydalarını kanıtlamaktadır.

-Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından kansere ve kansere yakalanma riskine karşı tek doğal destek olarak kabul edilmiştir.
-Yapılan bu çalışmalar kansere karşı koruyucu, kanseri baskılayıcı(kontrol edici) ve tedavi edici özellikleri olduğunu göstermiştir.Kanser yönünden risk grubunda olan kişilerin(ailesinde kanser vakası olan, yoğun stres altında olan, yoğun hava kirliliği ortamında çalışan, işi gereği radrasyon ve kimyasallara maruz kalan) özellikle kullanması tavsiye edilir.

-Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bağışıklık hücrelerini aktive edip kansere yakalanma riskini azaltmakta metastazları engellemekte ve kanserli hastaların tedavi edilmesine neden olduğu için çok ciddi komplikasyonlar olan grip, üst solunum yolu enfeksiyonu, mantari enfeksiyonlar, hepatit gibi hastalıklara karşı korumakta etkili olmaktadır.

Tümör önleyici ve büyümesini engelleyici etkileri vardır. (Yapılan çalışmalarda tümörlerin %50 sinde yok olmaya giden sonuçlar görülmüştür)Düzenli tüketiminin anti kanser maddelerin(interferon ve interleukin1 ve 2) üretimini arttırdığı ve tümör büyümesini önlediği kanıtlanmıştır.

-Yapılan araştırmalarda Radyoterapi ve Kemoterapi tedavilerini desteklediği ve bu tedaviler esnasında görülen ve kişileri zora sokan saç dökülmesi, bulantı, kusma, ağız iltihabı, boğaz ağrısı, iştah kaybı, gibi yan etkilerin %90-95 oranında azaldığı belirlenmiştir. Bu tedaviler esnasında lökosit, eritrosit, ve trombosit değerinde görülebilen azalmayı kemik iliğine etki yapmak suretiyle kan hücrelerinin oluşumunu teşvik ederek önlemektedir. Böylece bu değerlerin korunmasını sağlayarak bunlarad görülen azalma sonucu ara verilmek zorunda kalınan kemoterapi veya radyoterapi tedavilerinin de aksatılmadn yürütülmesine ve tedavi sonrası hastanın daha çabuk toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Kemoterapi ilaçlarının etkilerine benzer(chemopreventive)etki gösterdiği ve bazı hastalarda kemoterapi ilaçlarına karşı oluşan direncin kırılmasında etkileri görülmüştür.

-İleri evre kanserli hastalarda ağrıyı azaltıcı etkileri vardır;bu nedenle ağrı kesici ilaçların ve morfinin yerine kullanılabilir veya kullanılan morfin miktarında azalmaya neden olabilir.

ekstrakt kullanim

Karaciğer Koruyucu

-Piyasada, tedavi edici ve besin olarak vücuda faydalı olduğu iddia edilen sayısız vitamin, şifalı bitki veya doğal ürün bulunmaktadır ve bunlardan hangisinin gerçekten faydalı olduğunu belirlemek zordur; ama Reishi mantarının şifa verici olarak değeri iddia olmaktan çıkmış ve son yıllarda yapılan çok kıymetli tıbbi ve bilimsel araştırmanın olumlu sonuçları ile desteklenmiştir.

-Bunlardan bir diğer olumlu sonuç ise Karaciğer koruyucu(hepatoprotektive) etkisidir. Karaciğeri yenileyerek toksinlerden arındırır ve yeniler. Yararlı yağ asitlerinin ve safranın daha iyi işlenmesini sağlayarak kimyasallardan arınmayı kolaylaştırır.Hepatitlerin önlenmesinde hem akut hem kronik hepatitin tedavisinde etkileri gözlenmiştir.Hepatit B tedavisinde yükselen karaciğer enzimleri seviyesini düşürerek yardımcı olur.

Karaciğer detokslayıcısı ve koruyucusu olarak sınıflandırılabilir. Günümüzde tükettiğimiz gıdalarda kullanılan değişik katkılar zirai ilaçlar, böcek ilaçları genetiği ile oynanmış ürünler kullanılalan petrokimya ürünlerinin çokluğu ve çevre kirliliği nedeni ile vücudumuza giren kimyasallar karaciğere detokslayıcı görevlerinde çok aşırı yük bindirmektedir..Bu etkilerden korunup sağlıklı kalabilmek için karaciğer filtreleme işlevine yardımcı olmak adına Erkel Kırmızı Reishi mantarı nın düzenli tüketimi çok önemli yararlar sağlamaktadır.

-Siroz ve karaciğer yağlanması problemlerine karşı etkilidir.

Diğer Kullanımları

-Bu mantarın depresyon ile savaştığı da bilinmektedir. Asabiyeti ve kaygıyı azaltır.Zihni sakinleştirir. Stres faktörüne bağlı olarak ruhu dinginleştirir. Örneğin Rusya’da kozmonatların eğitiminde ve uzaydan geri dönüşlerinde dünyaya tekrar adaptasyonlarını sağlamak amacıyla verimlerini düşürmeden çalışmalara devam edebilmek için kullanılmıştır.

Nefes problemlerinin ve buna bağlı olarak sürekli halsizlik ve yorgunluğun giderilmesinde önemli rol oynar. Oksijen yararlılığını ve kanda taşınan oksijen miktarını arttırıcı etkisi ile 15 günde kişilerin nefes yolunu açarak özellikle dağcılara ve maden ocağı, denizaltında çalışanlara da fayda sağlamaktadır.

-Akciğerlerde dezenformasyon oluşumunu engellemede etkindir. KOAH hastalarında rahatlatıcı ve hastalığın ilerlemesini durdurucu ve tedavi edici etkileri vardır.

Cilt problemlerini önleyerek yaralar, kızarıklıklar güneş lekeleri ve böcek ısırıkları ile oluşan lekeleri azaltarak cildi tazeler.

-Sigarayı bırakan kişilerin sorunlu ve hırıltılı şekilde devam eden soluk alış verişlerindeki, nefes borusunda ve bronşlarda oluşan epidal dokusu tahribatının giderilmesinde etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmaktadır. Antienflamatuar ve antihistaminik oluşumunu engellemede etkisi ile nefes darlığı, astım ve kronik bronşiti olan hastalarda etkindir.Nefes borusu ve akciğerlerde oluşan her türlü birikimin(nikotin, balgam) sökülüp atılmasına yardımcı olmaktadır.

-Doğal bir antioksidandır.Colombia Üniversitesinde bir çalışmada “tabi antioksidan” olarak değerlendirilmiştir.

-Yaşlanmayı geciktirerek (anti-aging) etki gösterir.

-Sinir Sistemini güçlendirebilen tek tıbbi mantardır. Stres ve ağrı ile mücadelede yardımcıdır. Kronik strese, yaşlılığa, uykusuzluğa ve insomnia(uyuyamama) hastalığına karşı kullanılması önerilir.Sürekli kullanımda uyku düzeninde düzelme ve stres seviyesinde azalma görülür.

-Menapoz döneminde görülen kalsiyum eksikliğine destek olarak ateş basması gibi sorunları azalttığı görülmüştür.

MS(Multipl Skleroz) hastalığında semptomların giderilmesi, atak sayısının azalması atak arası periyotların uzatılması hastanın günlük yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve hastalığın seyrinin yavaşlatılması yönünde kullanılabilir.

-Merkezi sinir sistemi üzerindeki yatıştırıcı etkisi ve antiviral etkisi nedeni ile Zona(Herpes Zoster) önlenmesi ve tedavisinde kullanılabilmektedir. Çok şiddetli olan ağrıların giderilmesinde etkisi kanıtlanmıştır.

kırmızı reishi mantarı

-İlerleyen yaşlarda yorulan ve gün geçtikçe dejenere olan beyin hücrelerindeki dejenerasyonu önleyerek genç kalmayı sağlar beyin fonksiyonlarını canlı ve dinamik tutar. Hafızayı güçlendirir. Konsantirasyon eksikliğini giderir. Unutkanlığı gidererek Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesi ve ilerlemesinde etkili olur.

Tendon ve kemiklerin doğal olarak güçlenmesinde etkilidir. İlerleyen yaşlarda görülen kas ve kemik erimesi gibi durumların önüne geçerek erime hızını yavaşlatır ve azaltır.

-Kandaki oksijen miktarını artırıcı özelliği olduğu için baş ağrısı ve migren şikayetlerinin azalması ve ataklar arasındaki sürenin de kısalması konusunda da tedavi sunmuştur.

-Prostat(BPH) ve prostat kanseri yönünden koruyucu ve tedaviyi destekleyici etkileri yapılan çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Prostat Specifik Antigen seviyesinde belirgin düşüşlere neden olur.

-Renal(böbrek ile ilgili) fonksiyonları düzenler, böbreklerin oksidatif hasarını önlemede etkilidir. Akut-kronik nefrit, diabetik renal sendromu, nefrois ve ateşli ve romatizma semptomlarının giderilmesi ve tedavisinde etkili olduğu görülmüştür. Çeşitli tedavilerde kullanılan kortizonun böbrek üzerindeki hasarını önler.

-Midedeki gastrik asit salgılanmasını düzenler(miktarı azaltır). Bu asidin aşırı salgılanması sonucu oluşan gastrit, ülser, ve reflünün önlenmesi ve tedavisinde etkili olur. Gastrit, gastric ülser ve duadenal(on iki parmak bağırsağı) ülserde görülen ağrıyı giderici ve oluşan yarayı iyileştirici etkileri vardır.

ÖNEMLİ NOT: Kırmızı Reishi( Latince ismi Ganoderma lucidum) mantarının, sağlık üzerindeki önemli etkilerinin belirlenmesi için dünyanın çeşitli ülkelerinde çok sayıda tıbbi ve bilimsel çalışma gerçekleştirilmektedir.Bu araştırmaların sonuçları Kırmızı Reisha Mantarının geleneksel kullanımı ile gözlenen  yararlılığını ve etkilerini destekler niteliktedir. Ticari boyutu olmayan bu bilimsel araştırmalar sonucunda belirlenen etkiler burada özetlenerek verilmiştir.Yapılan bu araştırmalar ile ilgili daha fazla detay tıbbı araştırmaların toplu olarak yer aldığı www.pubmed.com sitesinde mantarın latince ismi Ganoderma Lucidum ile arama yapılarak görülebilir.

Reishi Mantarı Nasıl Uygulanır ?

Kırmızı Reishi Ekstrakt Nasıl Tüketilir?

1 – Her Şişe = 3 gr Reishi
Bir kutuda, her biri 3 gr Reishi mantarına eşdeğer ekstrakt içeren 30 şişe Kırmızı Reishi Ekstrakt bulunur.

2 – Katkı Maddesi İçermez
Açıldığında hemen tüketilebilmesi için 10 ml’lik cam şişelerde yoğunlaştırılmış ekstrakt. Hiçbir koruyucu katkı maddesi içermez.

3 – Sağlıklı Cam Ambalajında
Kapağı kolayca açılan sağlıklı cam ambalajında. Artık Kırmızı Reishi içeceğinizi hazırlamak yalnızca 1 sn sürüyor.

4 – C Vitaminiyle Birlikte
Bir bardak suya, limonata ya da meyve suyuna katarak kolayca içebilirsiniz. C vitaminiyle birlikte kullanılması kanda emilimini kolaylaştırdığı için tavsiye edilir. İstediğiniz miktarda su ile karıştırarak çay veya kahvenizi hazırlayabilirsiniz. Çay olarak tüketirken de limonlu olarak içilebilir.

5 – Kolay Kullanım
Kaynatma derdini ortadan kaldıran Kırmızı Reishi Ekstrakt, geleneksel kullanımın doğallığını, kullanım kolaylığı ile birleştiriyor.

erkel kırmızı Reishi ekstrakt – Ganoderma (Reishi) Mantarı Ekstraktı Takviye Edici Gıda; 1 kutusunda 3 gr reishi mantarına eşdeğer olan 10 ml amber renkli cam şişelerden, 30 adet bulunmaktadır. (Toplam 300ml sıvı ekstrakt.)

Yetişkinler için Tavsiye Edilen Günlük Alım Dozu 1-4 şişedir. Yemeklerden önce veya sonra, su veya meyve suyu ile karıştırarak içilebilir.Kullanmadan önce iyice çalkalanmalıdır.Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayın. İlaç Değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılamaz. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

reishi mantarı bakanlık izni

Kurutulmuş Reishi Mantarından Özüt (ekstrakt) Nasıl Hazırlanır?

1.Kuru yerde saklanmalı
Dilimlenmiş ve kurutulmuş mantarlar kuru yerde saklanmalı; kesinlikle buzdolabına konulmamalıdır.

2. Kullanım miktarı:
Günlük olarak 3-12 gr kurutulmuş mantardan hazırlanan özütün, sabah ve akşam, aç karnına (yemeklerden yarım saat önce) içilmesi önerilir. Paketlerimiz 3gr olup, günde 1-4 paket kullanarak özüt hazırlanmalıdır. Mide problemi olanlar veya tadı nedeni ile aç karnına içemeyenler yemekten sonra içebilirler.

3.Hazırlama Şekli:
Kaynatma ve içim esnasında özüt kesinlikle metal ile temas etmemelidir. Günlük olarak tüketilecek miktardaki kuru mantar, 3 su bardağı su ile cam veya porselen kapta kaynamaya bırakılır ve kaynama başladıktan sonra ateş kısılarak en az 30 dakika kaynatılır (kaynama ve buharlaşma sonucunda yaklaşık 2 bardak özüt elde edilir. Mantar miktarı arttıkça, elde edilen özütün yoğunluğu da artar). 2 günlük özüt bir defada hazırlanıp buzdolabında saklanabilir.

4.Kullanım Şekli
ÇAY: Elde edilen özüt doğrudan çay olarak tüketilebilir (geleneksel kullanım).Mantarın kendine has acılığı nedeniyle, çayın içiminde tatlandırma ihtiyacı duyulması halinde kesinlikle rafine şeker kullanılmamalı; bal, pekmez veya tabii şeker ile tatlandırılmalıdır. Kırmızı Reishi mantarı ile birlikte C vitamini kullanımı, Kırmızı Reishi mantarında bulunan yararlı maddelerin vücut tarafından emilimini kolaylaştıracağından; çayın limonlu içilmesi önerilir. Ilık veya soğuk olarak tüketilebilir.

Not: Elde edilen sıcak özütün içinde, yeşil çay veya defne yaprağını 5 dakika demleyerek yeşil çaylı veya defneli çay olarak da tüketebilirsiniz

KAHVE: Elde edilen özütü su yerine kullanarak istediğiniz/sevdiğiniz kahveyi hazırlayabilir ve gerçek Reishili kahve olarak içebilirsiniz. Kahveyi şekersiz içmek tercih edilmelidir.

SOĞUK İÇECEK: Elde edilen özüt, yarı yarıya olmak üzere limonata veya soğutulmuş ıhlamur ile karıştırılarak soğuk içecek olarak da tüketilebilir.

Erkel kırmızı reishi mantarı 1 paketinde, her biri 3 gr olan 30 poşet, toplam 90 gr Dilimlenmiş Kırmızı Reishi Mantarı bulunur.

Reishi Mantarı kullanımı basit ve kolay olduğu için benzerleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasına girmiştir.

Ürün kutusu üzerinde detayı, imalat tarihi, izin numarası, imalatçı firma bilgileri, son tüketim tarihi ve içerisindekilerin listesi kutuları üzerinde ayrı ayrı detaylı bir şekilde yer almaktadır. Kullanıma başlamadan önce kutuların üzerilerini detaylı bir şekilde okumanızı öneririz.

Reishi Mantarı Kullanıcıları

Reishi Mantarı kullananlar, yani tüketicilerin kullanıcı yorumları sayesinde ürün hakkında geniş bilgiler edilebilirsiniz. Siz de Reishi Mantarı hakkında formvediyet.com sitesindeki bu makaleye yorum yaparak deneyimlerinizi paylaşabilir, diğer müşterilere tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Reishi Mantarı içeriği, kullanım kolaylığı ve oldukça fazla rağbet görme hali ile dikkatleri üzerine toplayan özel bir üründür.Reishi Mantarı kullanıcı yorumlarını incelediğiniz de neredeyse kullanan kişilerin hepsinin üründen memnun kaldığını görebilirsiniz.

Reishi Mantarı Yan Etkisi Var mıdır ?

Reishi Mantarı Ürününün Bilinen yan etkisi bulunmamaktadır. Reishi Mantarı Ürünü bitkisel üründür, kesinlikle ilaç değildir.

Reishi Mantarı Nereden Alabilirim ?

Reishi Mantarı sipariş verirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, orjinal ürün satın almanızdır. En uygun Reishi Mantarı fiyatı ve güvenilir siteleri sizler için araştırıyoruz.

https://www.kirmizireishisatis.com/ sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerinizden hologramlı ve ambalajlı orjinal ürünler sizlere ulaşmaktadır.

İndirimli fiyatlarla sahip olmak istediğiniz ürün adetini seçip Reishi Mantarı sipariş formunda ki bilgilerinizi eksiksiz doldurduğunuzdan emin olunuz. Reishi Mantarı tavsiye ettiğimiz site üzerinden en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.Reishi Mantarı kapıda nakit ödeme, kapıda kredi kartı ile ödeme, Havale / EFT ile ödeme, Western Union ile ödeme seçenekleriyle siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Reishi Mantarı İzmir, Reishi Mantarı Ankara, Reishi Mantarı Erzurum, Reishi Mantarı Kayseri, Reishi Mantarı Konya, Reishi Mantarı Bayburt, Reishi Mantarı Bolu gibi bütün il ve ilçelerimizden Türkiye’nin her noktasından sipariş verebilirsiniz.

Reishi Mantarı yurt dışı sipariş vermek isterseniz Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtalarından Dünya’nın heryerine sipariş verebilirsiniz. Reishi Mantarı Fransa (Paris, Marsilya, Lyon, Lille, Bordeaux), Reishi Mantarı Avusturya, Reishi Mantarı Finlandiya, Reishi Mantarı Belarus, Reishi Mantarı Azerbaycan, Reishi Mantarı KKTC, Reishi Mantarı Hindistan Reishi Mantarı Cezayir, Reishi Mantarı Çad, Reishi Mantarı Angola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Reishi Mantarı ABD, Reishi Mantarı Kanada, Reishi Mantarı Arjantin gibi ülkelerden yurtdışından sipariş verebilirsiniz.

Ürününüz belirttiğiniz adrese aynı gün kargolanacaktır.

Kaynak: https://erkelkirmizireishi.com/

Bize bu kelimelerden ulaştınız:  kırmızı reishi mantarı faydaları, kırmızı reishi mantarı kullananlar,kırmızı reishi mantarı zararları,kırmızı reishi mantarı fiyatı,kırmızı reishi mantarı nerede satılır,