Portakal Diyeti Nedir? Portakal Diyeti Nasıl Yapılır? Detoks Suyu Tarifi

PORTAKAL DİYETİ NEDİR?

C vitamini açısından oldukça zengin olan portakal kışın vazgeçilmez meyvelerindendir. Pek çok şekilde de kullanılmaktadır. Portakal suyu, reçeli veya detoks suyu olarak kullanılmaktadır.

Kışın vücudu hastalıklara karşı koruyan ve bağışıklık destekleyici korumakla yükümlü olan portakal herkes tarafından da sıkça kullanılır.

Şu sıralar ise zayıflamaya yardımcı olmasıyla bilinir. Portakalın detoks suyu yapılarak zayıflama aşamasında kullanılır. Peki bu portakalın zayıflamak için başka hangi yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden biri de kesin olarak zayıflamaya yarayan portakal diyetidir. Zayıflamak isteyen herkesin bu aralar sıkça bahsettiği portakal çoğunlukla kadınlar tarafından bahsedilmekte ve önerilmektedir.

Portakalla zayıflama olur mu ? hiç diyenlerdenseniz eğer bu sorunun cevabı ise evettir. Portakal ile zayıflamak mümkündür. Bu da portakal diyetiyle mümkündür. Nedir bu portakal diyeti ve nasıl uygulanır?

Portakal diyeti genel olarak portakalın sıkça kullanıldığı bir diyettir. Bu diyet ise şu şekildedir;

  1. GÜN

KAHVALTI;

Kahvaltı öğünün için yemeniz gerekenler şunlardır. 1 adet portakaldır. Dilerseniz yanında ister kepekli ekmek yada diyet bisküvi yanında da 1 bardak çay tüketebilirsiniz.

ÖĞLE;

Öğlen yemeğine 1 adet haşlanmış yumurta ile başlayabilir. 1 adet portakal ile devam edebilir. 1 tane de kepek ekmekten peynirli tost yapabilirsiniz. Kefir yada yoğurt da sizin tercihiniz.

AKŞAM;

Akşam yemeğine de yine 1 adet haşlanmış yumurtayla başlayabilir ve kepekli tostla devam edebilirsiniz ve 2 adet domatesle de sonlandırabilirsiniz.

Bu diyeti 2. Gün veya diğer günlerde de tercih edebilirsiniz. Yalnızca belki içeriklerinde ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

Bu portakal diyeti sayesinde hızlıca zayıflamanız mümkündür. Hem zayıflayacak hem de vücudunuzun bağışıklığı korunarak günlük C vitamini ihtiyacını alabilirsiniz.

PORTAKAL DETOKS SUYU?

Eğer diyet yapamıyorsanız. Portakalın detoks suyunu da tüketebilirsiniz. Detoks suyunun tarifi ise ;

1 litre su. 1 tane çubuk tarçın ve 1 tane de portakal.

Bu malzemelerle portakallı detoks suyu yapmak için öncelikle portakalı kabuklarıyla beraber dilimlere ayırın. Bir adet kavanoza veya sürahi gibi bir şeye suyu, portakal dilimlerini ve çubuk tarçını atıp karıştırın.

Kapağını hava almayacak şekilde kapatıp en az bir gece bekletin. Bir gece bekletmenin sonunda ise bu suyu tüketebilirsiniz.