Neden Diyet Yapamıyorum?

“Haftanın ilk günü diyete başlıyorum ama akşamında bozuyorum. Neden ben diyet yapamıyorum?” Bu soruna çözüm bulabilmek için kendinizi sorgulamanızı ve iyileştirmenizi sağlayacak güzel öneriler hazırladık. Diyetinize sürekli olarak devam edebilmek, sizi mutsuz eden o yağlardan kurtulmak için gereken gücü keşfedebilirsiniz. Bunun için ruhunuzun derinliklerini keşfetmeye çalışın. Hepimizin kabul edilemez ve sevilemez olduğumuzu düşündüğümüz zamanlarımız vardır. Bazı yaptığımız davranışlara gerçekten öfkelendiğimizde, aslında kendimizi kışkırtmış oluruz. Alkol, sigara kullanır, aşırı besin tüketir, aşırı miktarda para harcar veya bunun gibi bize zarar verdiği bilinen şeyleri uygularız. Bu sebeple kendimizi üzeriz.

diyetKendimize en kötü davranış şekli, her şeyden daha çok zarar vereceğimiz durum kendimizi eleştirmektir. Kafamızda ki tüm eleştirileri atmalıyız. Kendimizi eleştirmemeyi başarabildiğimizde, başka kişileri de eleştirmemiş olacağız. Çünkü biraz da insanlar bizim yansımamızdır. Başka kişide gördüğümüz, eleştirdiğimiz şey aslında kendimizde görüp eleştirdiğimiz şeylerdir. Biz bir kişiye yakındığımızda aslında kendimizden şikayet etmiş oluruz. Kendimizi gerçekten sevdiğimizde ve olduğumuz gibi kabul ettiğimizde şikayet edecek hiçbir şey kalmamış olur. Kendimizi incitmez isek başkasını da incitmeyiz. Bu şekilde bize zarar verdiğini bildiğimiz aşırı yemek yeme davranışımızı devamlı tekrar etmeyiz.

fft5_mf965341Kilo vermeye çalışmak, başladığımız diyeti devam ettirmek, aslında gerçekten olmak istediğimiz kişi olmayı sağlamak için önce kendimizi eleştirmeyi bırakmalıyız. Kendimize karşı anlayışlı olmalı, su gibi sakin ve duru şekilde diyetimize devam etmeliyiz. Ne yazık ki yine kilo veremedim diyerek kendiniz ile inatlaşmanız daha faza tüketmeniz size ancak zarar verip, daha fazla kilo almanıza sebep olacaktır. Bu işe yaramayan davranışı yapmayı hemen terk etmeye çalışın. Kendinizi bir çocuk gibi farz edip, anne babalık yapın. Hayalinizde kendinizi bir çocuk olarak canlandırın. Nelere ihtiyacınız olduğunu, nelerin zarar verdiğini bile bile neden fazla yemek yediğini sorun. Doğru cevaplar ile kendinize bu terapiyi yaptıktan sonra mutsuzluğunuzu gidermek için sizi pişman eden aşırı yemek yeme gibi alışkanlıkları yapmayacaksınız.

timthumb

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

diyet, diyet uygulamama, zayıflama, neden kilo veremiyorum, diyet yapamamanın nedenleri nelerdir, zayıflamak için ne yapmalı, kilo vermek için ne yapılmalıdır