Makyaj yapmanın Sırları

Yaptığımız makyajın modeli ve görünüşü bulunduğumuz ortama göre değişiklik gösterir.Günlük hayatta kullandığımız makyaj, düğüne ve özel günlerde kullandığımız makyajdan çok daha farklıdır.Biri daha sade olurken, bir diğeri daha abartılı ve gösterişli olacaktır. Ne tarz bir makyaj yaparsanız yapın, yapmanız gereken makyajın püf noktaları birbirlerine benzer.  Bu yazımda işte bu makyaj yapmanın püf noktalarından bahsedeceğim.

2014-dogal-makyaj-onerileri8

Kusursuz bir makyaj için yapmanız gereken ilk şey cildinizi pürüzsüzleştirmektir. Hem yüzünüz daha güzel gözükecek hem de makyajınız yüzünüzde daha güzel ve uyumlu duracaktır. Eğer fondöten yerine pudra kullanırsanız cildiniz daha bebeksi ve sağlıklı görünür.

Esmer tenlilerde siyah, kahverengi ve yeşil tonları, özellikle de göz makyajı için oldukça ideal tonlardır.

Eğer açık tenliyseniz çok daha hoş bir görüntü elde etmek için vanilya tonlarını tercih edebilirsiniz. Soluk tenli gözükmemek için yalnızca gözlerinizi ön plana çıkarmanız yetecektir.

doyru_makyaj_nasyl_yapylyr

Yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz; allığınızı şakaklara doğru sürmelisiniz.

Eğer uzun bir yüz tipine sahipseniz; allığınızı kulaklarınızdan itibaren başlayacak şekilde sürmelisiniz.

Eğer dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek istiyorsanız. Rujunuza uygun dudak kalemleri ile dudaklarınızın kenarlarını çerçeveleyip, içine de rujunuzu taşırmadan dikkatli bir şekilde sürmeniz gerekiyor.İşlemi doğru uyguladığınız taktirde dudaklarınızın olduğundan daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz.Rujunuzun kalıcılığını arttırmak için ise tek yapmanız gereken şey üzerine parlatıcı sürmek olacak

gozleri-buyuk-gosteren-makyaj-nasil-yapilir7

Biraz da göz makyajı ile ilgili ipucu vermek istiyorum  Beyaz kalem bence mucizevi bir makyaj ürünü. Eğer gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız işte size harika bir ipucu! Eğer gözleriniz küçükse ama koyu makyajdan da vazgeçemiyorsanız, beyaz kalemi gözlerinizin içine sürerek gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.Eğer bakışlarınıza derinlik kazandırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey; rimelinizi iki kere sürmek ve farınızı kullanırken koyudan açık renge gidecek şekilde uygulamak.