Makarna Diyeti

MakarnaDiyet denilen süreç aslında tamamen sağlıklı beslenmeden ibarettir ve tüm mantığı da budur. Hayat boyunca bu sağlıklı beslenme sürecine dikkat edersek diyet denen kavramın farkına varabiliriz. Şok diyetlerin insana zararları olduğu söylenir durulup hep. Nedendir bu mantık, çünkü bizim diyet yaparken de bütün gıdalardan az da olsa tüketmemiz gerekir. Örneğin diyette hep zararlı diye bakılan karbonhidratın beslenmemizdeki yeri şöyledir:

Karbonhidratlar bilindiği üzere canlılar için temel enerji kaynağıdır. Beslenme ile alınan proteinlerin enerji için kullanılmasını engellemek ve proteinlerin yapı ve onarımı için şarttır. Karbonhidrat tüketilmediğinde vücut asidesi artar ve keton cisimleri oluşur. Bu oluşan keton cisimleri organlar için zararlıdır. Beynin tek enerji kaynağı karbonhidrattır ve sinir dokusu için gereklidir. Karbonhidratların uzun süre tüketilmemesi;  sinir hastalıkları, yorgunluk, halsizlik, bağışıklık sisteminin düşmesi, uykusuzluk, huzursuzluk tarzında birçok durumu etkiler.

Karbonhidrat tüketirken de kan şekerini hızla yükseltmeyen türler seçilmelidir. Kompleks karbonhidratlar daha fazla posa ve vitamin içerir ve bu yüzden makarna, ekmek, pirinç, bulgur tarzında karbonhidrat tüketilmelidir. Kan şekerini hızla yükselten kek, çay şekeri, pasta, kurabiye tarzında basit karbonhidratlar tüketilmemelidir.

Makarna kompleks bir karbonhidrattır ve kan şekerini hızlı yükseltmediği için diyetlerde de kalori hesaplanarak tüketimine belirli miktarlarda izin verilir. Makarnayı yüksek miktarda ve üzerine yağlı, kremalı soslar koyarak tüketmeniz sizi şişmanlatır.

Makarnanın hem bilinçli bir şekilde tüketilmesine yardımcı olacak hem de sağlıklı bir şekilde zayıflama yönünü sizinle paylaşmak istiyorum:

Makarna diyeti:

Sabah:

3 kaşık yulaf

1 kase yoğurt

1 elma

2 adet ceviz

Ara:

3 adet kuru kayısı

Öğle:

4 kaşık sebze yemeği

4 kaşık domates soslu makarna

Yağsız salata

Ara :

1 bardak süt

2-3 adet kepekli bisküvi

1 porsiyon meyve

Akşam:

6 kaşık ton balıklı makarna

Salata

Gece:

1 porsiyon meyve

 

Rx1 Zayıflama Hapı da sizin sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olur. Videoyu izleyerek Rx1 Zayıflama Hapı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.