Kuru Fasulye Kilo Aldırır mı ?

Herkesin sıklıkla tükettiği kuru fasulye kilo aldırır mı sorusu yine her zamanki gibi merak konusu olmuştur kuru fasulye kilo aldırmaz ancak ne yerseniz yeyin fazla yerseniz kilo alırsınız kuru fasulyenin besin değeri fazladır.

efsane1

Ve siz bu besini fazla yerseniz ister istemez kendinizi kilo almış bir şekilde bulucaksınız ancak diyet yapan birinin veya kilo almak istemeyen birinin mutlaka dengeli ve tam kararında beslenmesi gerekir sizde öyle yapmalısınız arkadaşlar kilo vermek önemlidir ancak kuru fasulye diğer yemekler elbetteki yenmeli vitaminsiz kalmanızı istemeyiz sizde bu besinleri tüketmeli ve sağlıklı beslenmelisiniz.  Kuru fasulyeyi kararında tüketmeye devam edin çünkü çok faydalıdır sizde kuru fasulyeyi abartmadan istediğiniz gibi tüketebilirsiniz.kuru1

Kuru Fasulyenin Faydaları

-Kemik yapısını güçlendirir.

– Güçlü bir kemik yapısı için sofralarınızdan kuru fasulyeyi eksik etmeyin.

– Karaciğer yetmezliği, böbrek taşları, kalp çarpıntı ve idrar tutukluğuna kadar birçok rahatsızlığın ilacıdır

-İçerisindeki lif nedeniyle kötü kolesterolu düşürür. Bu lifler kalın bağırsakta barınır ve kalsiyum ilk sırada olmak üzere önemli minerallerin emilimine fayda sağlar. Günde 1 fincan ölçüde kuru fasulye yemek 6 hafta sonunda kolesterol seviyesini yüzde 10 oranında düşürür.

fft20_mf4790812

– Bağırsakları çalıştırır.

-Kabızlığı ve şişkinlik hissini giderir. Fasulye leptin hormonu salınımını sağlar. Bu hormonun salgılanması da tokluk hissi sağlar ve iştahı önemli ölçüde bastırır.

-Kalp krizini önler

– Kalp ve damar tıkanıklığa karşı koruyucudur. Bu sebeple kalp hastaları tüketebilirler.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; yeşil fasulye kilo yaparmı , diyette kuru fasulye ne kadar yenmeli , diyette kuru fasulye yenirmi , kuru fasulye , diyet kuru fasulye tarifi , nohut kilo yaparmı , kuru fasulye glisemik indeks , salatalık kilo aldırır mı , kuru fasulye , kuru fasulye faydaları , kuru fasulye tüketimi