Kış için Önerilen Form Çayları

Zayıflamaya yardımcı olan, kilo kontrolümüzü sağlamaya çalışan ve metabolizmayı hızlandırarak dinlenir hale getiren bitkisel çaylardır. Sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez tamamlayıcısı olan bitki çayları, metabolizmanın mevsimlere uyum sağlamasına da yardımcı oluyor. Bitkilerin bu etkileri, sizin sadece çay içerek bir anda kilo vermenizi değil, kilo verirken ekstra yardım almanıza yarar. Yani sağlık koşullarınıza uygun bir diyet programını uygulayıp, düzenli olarak spor yaparken, bitkisel zayıflama çaylarından destek alabilirsiniz.

Yeşil Çay
Hemen hemen her bitkisel çayların içinde yer alan yeşil çay doğal olarak bitkisel zayıflama çaylar listesinde de yer alıyor. Uzmanların dediğine göre yeşil çayın zayıflama etkisi metabolizmayı hızlandırmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda yüksek oranda antioksidan içeren yeşil çay toksinlerin vücuttan atılma süresi hızlanıyor ve içeriğindeki kafein sayesinde gün içinde kaybedilen enerjiyi artırıyor.

 

tea
Kuş Otu Çayı
Eski yıllardan beridir zayıflama amaçlı olarak kullanılan kuş otu bitkisi araştırma sayısı az olduğunda zayıflamaya etkisi ile ilgili pek bilgi bulunmuyor. Temel olarak kanı temizlemeye yardımcı olduğu, harici olarak kullanıldığında ise cilt kızarıklıklarını ve tahrişini geçirmeye yardımcı olduğu, iltihaplı yaralara iyi geldiği bilinmektedir. Çay olarak içmek istemiyorum diyorsanız salatalarınızda çiğ halde tüketebilirsiniz.

 

oolong-tea-
Oolong Çayı
Siyah ve yeşil çay gibi “camellia sinesis” bitkisinin yapraklarından elde edilen çay metabolizmayı hızlandırmaya yarar sağlayıp yağın sindirimini kolaylaştırıyor. Siyah ve yeşil çaydan daha farklı bir mayalanma işlemine tutulan yapraklar yarı mayalanma olarak kullanıma sunuluyor. Oolong çayının yemeklerden sonra içildiğinde sindirime yardımcı olduğu bilinmektedir.

 

nane-cayi

Nane Çayı
Nane çayı, metabolizma veya yağ yakma üzerinde direk etkili bir çay olmasa da, gazı ve şişliği almaya yardımcı olduğu için diyet yapanlara önerilen çaylar arasında yer alıyor. Nane çayının faydaları arasında baş ağrısını hafifletmesi, mide bulantısına ve ishale iyi gelmesi, adet sancılarını hafifletmesi ilk sıralarda gösteriliyor.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

form çayları, diyete yardımcı form çayları, kış mevsimi için önerilmiş form çayları, zayıflamaya yardımcı form çayları, nane çayının zayıflamaya faydası, yeşil çayın zayıflamaya ne gibi bir etkisi vardır, oolong çayı zayıflamaya yardımcı olur mu, kuş otu çayının ne gibi yararı vardır