Kilo Vermek İsterken En Çok Yapılan Hatalar!

Fazla kilolar neredeyse hepimizin ortak nedenlerinden biri olmuştur. Çoğu zaman yanlış beslenme alışkanlıklarımıza bağlı olarak ortaya çıkan fazla kilolar kimi zaman ise genetik nedenlere ya da farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan durumlardan biridir. Ancak gerekli önlemlerin alınmaması durumunda fazla kilolarımız obezite hastalığına yakalanma riskimizi oldukça arttırmıştır. Bu nedenle daha sağlıklı bir yaşam için mutlaka fazla kilolarımızdan kurtulmamız gerekmiştir.

Ancak bu durum karşısında yani fazla kiloları karşısında zor durumda kalan kişiler kimi zaman doktor muayenesine bile gerek duymadan kendi yöntemlerince kilolarından kurtulmak istemiştir. Bu nedenle kimi zaman diyet yapmayı tercih eden kişiler kimi zaman ise farklı yöntemlerden destek almak istemişlerdir. İşte kilo vermek isteyen birçok kişinin yaptığı bazı yanlış uygulamalar;

1- Kilo vermek isteyen ve bu nedenle diyet yapan birçok kişinin yaptığı en büyük yanlışlardan biri uzun süre kendisini aç bırakması olmuştur. Bu şekilde kilo verebileceğini düşünen kişiler ne yazık ki kilo veremeyip aksine kilo almaya makhum olmuşlardır.

2- Yapılan bir diğer yanlış ise diyet yapanların daha hızlı kilo verebileceği düşüncesi ile kahvaltı yapmamaları olmuştur. Ancak sağlıklı bir diyet listesinde mutlaka kahvaltı öğünü yer almaktadır. Çünkü kahvaltı yapmak gün boyu dinç kalmanızı sağlarken aynı zaman da gün boyu diğer öğünlerde daha az acıkarak az yemenize neden olmaktadır. Bu nedenle mutlaka diyet listelerinizde kahvaltı öğününe yer verin.

3- Gün içerisinde diyet yaparken yapılan bir diğer yanlış ise az miktarda su tüketilmesi olmuştur. Çünkü su içmek metabolizmayı hızlandırma konusunda oldukça etkili ve sağlıklı olan bir yöntemdir.

4- Bunun dışında kimi zaman sadece diyet yapmak yeterli gelmeyebilir. Bunun için diyet yaptığınız süre boyunca diyetinizi spor yaparak daha verimli hale getirebilirsiniz.

5- Aynı zaman da yapılan yanlışlardan biride diyet yaparken çok fazla diyet ürünlerinin (kraker, bisküvi, çikolata) gibi ürünlerin zararsız olduğu düşüncesi ile çok fazla tüketilmesi olmuştur.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kilo, kilo vermek, diyet, kilo verme yöntemleri, diyet nasıl yapılır, kilo kontrolü, diyet yaparken yapılan yanlışlar, kilo vermek için yapılan yanlışlar, kilo verme hataları, diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz