Kilo Almak İsteyenler İçin Kilo Nasıl Alınır?

Birçoğumuzun sürekli kilo vermek için uğraşanlar olarak , çok zayıf olma fikri bizi kıskançlık hissi ile dolduruyor.

Yine de, çaresizce kilo almaya çalışan insanlar için çok eğlenceli değil. Bu kesinlikle kıskanılacak bir şey değil.

Sağlıklı bir kiloyu korumak için uğraşan veya kilo almaya çalışan insanlar için gerçek bir meydan okuma olabilir. Kilo almanın gereklilikleri arasında sağlık sorunları, iştahsızlık, spor yapmak, kas inşa etmek ya da sadece zayıf genlerin üstesinden gelmek sayılabilir.

Doğal olarak sıska olmakla ilgili gerçek bir sağlık sorunu yoktur. Ancak, kilo almak istiyorsanız ya da ihtiyaç duyuyorsanız, bunu sağlıklı bir şekilde yapın. Kilo aldırıcı yöntemleri aşağıda sıraladık:

Kalori sayılır, ancak besinleri de

Kilo almak için sağlıklı yiyeceklere odaklanın, çünkü kalorilerle daha fazla temasa sahip olmanıza rağmen, iyi beslenme hala en önemli şeydir.

Eğer zayıfsanız, boy ve yaşınız için sağlıklı olan bir ağırlık olana kadar yavaş yavaş kilo almayı hedefleyin.

Cips, şeker veya pasta ve doymuş yağ ve şekerle dolu yüksek kalorili ya da gazlı içeceklerle beslenerek değil, doğru şekilde kilo almanız çok önemlidir. Bu yiyecekler yağsız vücut kitlenizin yerine vücut yağınızı artırabilir.

Bunun yerine, günde üç öğün ve birkaç atıştırmayı hedefleyin ve diyetinizi sağlıklı beslenme ilkelerine dayandırın.

Kalorilerideki ve besinlerdeki en yüksek gıdalar, yağ oranı yüksek olanlardır. Fındık, yer fıstığı, tohum, fıstık ezmesi, badem ezmesi, avokado, humus ve yağlardan elde edilen bitki yağları, besin ve kalori yüklü sağlıklı yağların büyük kaynaklarıdır.

Destekleyici ürünlerden faydalanın. Bombax gibi bitkisel karışımlardan faydalanarak kilo alabilirsiniz.

Hayvansal yağlar, besinleri ve bitki yağları ile aynı miktarda kalori sağlar, ancak aynı zamanda kötü kolesterolü artırabilen doymuş yağlar da içerirler.

Su yerine yüksek kalorili suları içirin ve mayonez, bin ada ve Sezar salatası sosları gibi yüksek kalorili baharatları seçin.

Yemek yerine koyma içecekler ve smoothies çok uygundur. Fıstık tarafından fındık yiyin ya da ek protein, lif, sağlıklı yağ ve kalori için çorba, salata, tahıl, tatlı ve güveç üzerine serpin. Fındık ve kuru meyvelerle doldurulmuş granola, özellikle sütte göre daha yüksek protein içeren, tam yağlı Yunan tarzı yoğurtla yenildiğinde, besleyici kalorilerin konsantre bir kaynağıdır.

Kurutulmuş meyveler, salatalar, yoğurtlar, tahıllar, tatlılar ve iz karışımları üzerine atılabilen veya tek başına yenen konsantre bir kalori kaynağıdır.

Patatesler soslar için harika bir araçtır. Patates pişirirken, aromalı yağlar, süt, peynir, biber, sebze ve fasulye ekleyin. Kalorileri eklemenin bir diğer kolay yolu da sebze, salata, kepekli tahıllar, çorbalar, güveçler ve güveçler üzerinde zeytinyağı eklemektir.

Kilo almak ,  kilo vermek kadar zordur. Bu yüzden yukarıda sizler için verdiğimiz taktikleri izleyerek kilo alabilirsiniz.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Bombax bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: bombax nedir, bombax kullananlar, bombax sipariş, bombax kilo aldırır mı, bombax forum, bombax, bombax kilo aldırıcı fiyatı, bombax al, bombax aktar, bombax ayda kaç kilo aldırır, bombax ağacı, bombax Ankara, bombax acı çehre, bombax kilo aldırıcı, bombax kilo aldırıcı kullanıcı yorumları, bombax kilo aldırıcı kullananlar, bombax kilo aldırıcı nasıl kullanılır, bombax besin değerleri, bombax boy uzatır mı, bombax bitkisel karisim, bombax bitkisel toz karışımı, bombax bitkisel, bombax bitkisi, bombax body, bombax besin degeri

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.