Kadınların Kurtarıcısı Kalıcı Makyaj

Günümüzde artık bakımlı ve güzel görünmek isteyen, kontak lens, gözlük kullanan, makyajsız kendini solgun hisseden, aktif spor yapan, makyaj yaptığında gözleri sulanan ve makyaj yapmaya vakit bulamayan birçok kadının tercihi organik kalıcı makyaj oluyor.  Gününe bakımlı ve güzel uyanmak isteyen kişiler, acil bir toplantı ya da görüşme için çıktığında makyaj yapmaya vakti olmayanlar için bitkilerden elde edilen boyaların kullanıldığı kalıcı makyaj, kadınların kurtarıcı niteliğinde oluyor.

kalici

Bitkilerden elde edildiği için alerjisi olan kişiler uzman kişilere içerisinde hangi bitki özlerinin bulunduğunu sormalıdır. Türkiye’de ilk kez kalıcı makyaj eğitimleri veren, Makeup Academy Türkiye’nin kurucusu Makyaj Uzmanı Erdal Bektaş, güneşe karşı alerjisi olanların, elleri titreyenlerin, göz düşüklüğü olan kişilerin ve iş kadınlarının kalıcı makyaj yaptırması gerektiğini belirterek, özellikle tavsiye ettiklerini söyledi. Kalıcı makyajın, kaş, dudak ve göz bölgelerinde daha çok tercih edildiğini dile getirerek, güvenilir ve sağlıklı bir yöntem olduğunu vurguladı. Doğal, antialerjik boyalarla ve steril iğneler kullanılarak gerçekleştirildiğini ve alerji riski taşımadığını belirtti.

kalici-makyaj_

Uzman ellerde hijyenik ortamda yapılması şarttır. Makyaj Uzmanı Erdal Bektaş, yataktan kalkınca kendini güzel hissetmek isteyen kişilerin yanı sıra, makyaj yapmak, makyaj silmek sıkıntısına son veren bir uygulama olduğunu söyleyerek; “Kimi kadınlar sırf zamansızlıktan ya da üşendikleri için makyajlarını silmiyor ve üzerine makyaj yaparak birçok hastalığa da davetiye çıkarıyor. Güzellik için yaptıklarının yanında göz hastalıklarından korunmak için düzenli temizlik yapmaları ve hijyene önem vermeleri de gerekiyor” dedi. Bektaş, Kalıcı makyaj yaptıracak kişilerin sertifika sahibi olan deneyimli ve hijyenik kurallara eksik uyan uzman ellerde bu işlemi yaptırmasını önemle tavsiye etti. Kalıcı makyajın süresi cildinizin tipine göre 2-3 sene arasında değişmektedir.

banner1

Bunlar ilginizi çekebilir:

Bitkisel çaylar, bitkisel yağlar, cilt ürünleri, saç bakımı ve diğer ürünlerden faydalanmak isterseniz eğer www.yasbit.com sitemize tıklayarak kargo ücreti vermeden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

makyaj, kalıcı makyaj, güzellik, kalıcı makyaj ne kadar sürer, kalıcı makyaj nasıl yapılır, kalıcı makyaj ne kadar dayanır, kadın