Kaçamaklar Yüzünden Diyetinizi Bozmayın!

Diyet sürecinin en zorlu aşamalarından birisi diyetin yapılış sürecinde, kaçamak yapmaktır. Çünkü insanlar bu süreci psikolojik olarak kolay kabullenemiyorlar. Diyettesiniz ve bir davete ya da misafir toplantılarına gittiniz. Orada diyette olduğunuzu söyleyerek verilen ikramlara hep olumsuz olarak karşılık vermek, bir süre sonra ev sahibi olan kişinin de moralini bozacaktır.

Haklısınız aslında diyet sırasında hayır demeyi öğrenmek gerekiyor. Ama bu aşırıya kaçtığınız zamanlarda olması gereken bir durum. Diyet sırasında hafif kaçamaklar diyetinizi bozmaz, bu yüzden diyetinizi bozduğunuzu düşünüp, tekrar başa dönme eğiliminde bulunmayın. Bunun yerine o günü o kaçamakla sonlandırın, yani diğer öğününüzü kısın.

obezite_9ceb383e-daa9-4d6e-96b7-2d72b0ac9ab1_11

Genellikle pazartesi günü başlanılan diyetlerin sonu sırf bu sebepler yüzünden Perşembe gününe kadar sona erebiliyor. Diyet bir yaşam tarzıdır ve katı kuralları hayatınız boyunca sürdüremezsiniz. O halde diyetiniz uygulanması zor olmayan, esnek ve sağlıklı olmalıdır. Size uygun diyeti sağlığınızı korumak için uzun vadede sürdürmelisiniz.

DİYET3.JPG

Uzun vadeli bir diyet, katı bir listeyi her gün uygulamak anlamına gelmemeli. Diyetler en fazla akşam ve gece öğünlerinde bozulmaktadır. Akşam yemeğinde dengeli ve sağlıklı beslenmek yerine, pasta hamur işi gibi zararlı ve kilo aldıran besinler tükettiğinizde diyetinizin bozulduğunu düşünmemeli ve diğer öğünlerde dengeyi bulmalısınız. Yoksa sürekli bir kısır döngü içerisinde kalırsınız.

obezite_c7978c57-6a50-4cbd-b9a8-ee7f30a4e5d2_1

Diyetinizin kaçamaklarla bozulmasına izin vermeyin ve bu durumu alışkanlık haline de getirmeyin ve en önemlisi de sağlıklı diyet menüleri ile kaçamaklar yapın.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet menüleri, diyet kaçamakları, diyet tüyoları, diyet yemekleri, diyet ve sebzeler, meyve diyeti, yumurta diyeti, akdeniz diyeti, şeker diyeti, obezite, abur cubur ve sağlık, sağlıklı abur cuburlar, salata tarifi, diyet salata, ton balığı kilo aldırır mı, balık ve diyet , diyet sırasında balık tüketimi