Formu Korumak İçin Öneriler

Kilo verdikten sonra yaşanan en büyük sorunlardan biriside verilmiş olan kiloların kalıcılığını koruyamamaktır. Kilo veren bir kişi frmrkmaverdiği kiloları elbetteki geri almak istemez. Çekilen onca zorluktan sonra elde edilen başarıyı bir anda kaybetmeye gerek yok. Bu nedenle kilo vermek için göstermiş olduğunuz azmi formunuzu korumak içinde göstermelisiniz. Ancak bu şekilde ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.  Tabiki ideal kiloyu korumak içinde yapmanız gereken şeyler bulunuyor. Bunları uyguladığınız taktirde kilonuzu koruyabilir ve fazla kiloları kendinizden uzak tutabilirsiniz.

Yapmanız gereken şeyleri temel olarak açıklamak gerekirse; birisi dengeli beslenmek diğeri de yeteri kadar hareket etmektir. Yediğiniz yiyecekleri her zaman kararında almalısınız. Kararında yemediğiniz şeyler sizlere zarar verecektir. Üstelik fazla yedikten sonra pişman olmak istemeyiz öyle değil mi? Bu nedenle yemeklerimizde her zaman tabaklarımızı ve porsiyonlarımızı küçük tutmalıyız. Yemek yerken su tüketimini ihmal etmemek gerekiyor. Her ne kadar sıvı ağırlıklı beslenirseniz beslenin suyun yerini hiç birinin tutması mümkün değil.  Yemek halinde her iki lokmadan bir yudum su içmeyi ihmal etmeyin.

Gün içinde 30 dakikalık bir koşuyu alışkanlık haline getirin. Günde 30 dakika koşarak sindiriminizi kolaylaştırabilirsiniz. Kolay sindirim yapmak sizler için her zaman formu koruma konusunda yararlı seçim olacaktır. Unutmayın sağlıklı beslenen ve sağlıklı yaşayan bir kişinin sürekli kil alması için hiç bir sebep söz konusu değildir.