Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bilinen en eski yöntemlerle saç köklerine yapılan uygulamalar, yeteri kadar olumlu etkiler bırakmamıştır. Stres, yanlış kullanılan ürünler, yetersiz beslenme ve vitamin eksikliği, aşırı bakımsızlık, genler arası bağlantılı sorun, ağır hastalık sebepleri, saç dökülmesinde etkili olabilmektedir. Saçların birbirinden ayrılan birçok özelliği vardır. Erkeklerin kadınlara oranla daha fazla saç kayıpları yaşaması ise aşina olunan bir durumdur. Saç bakımının gerekliliğini öne süren uzmanlar, Çam Yağı ekini de içeren bazı saç bakım önerilerini de dikkate alabilirler;1

Kullanılan şampuanın tek bir yere değil, tamamına dökülerek yayılması gerekir. Tek bir yere temas eden şampuan tortu ve birikinti bırakabilir.

Saçlarda oksijen alımını hızlandırabilmek için, saçların yaklaşık 2 ay gibi bir sürede düzenli bir şekilde kesilmesi uygun görülüyor. Amaç, saç köklerinin nefes almasını kolaylaştırmaktır.

Erkeklerin sık ve dolgun çıksın diye saçlarını kazıtmaları ise bir yanlış görülen bir uygulamadır. Saç kazıtmanın saç dökülmesine faydası olmadığı savunulmuştur.

Erkeklerin saçlarına uygun şampuan kullanmaları, saçları açısından faydalı olacaktır. Saç tipinizi biliyorsanız bu daha da kolaylaşır. Doğal olarak bitkisel yağların bir araya gelmesi ile sunulan Çam Yağı Şampuanı, ile önemli noktalara vurgu yapabileceği düşünülmektedir.

Jöle, sprey, krem ve briyantin gibi maddelerin uzun soluklu saç diplerine yakın yerlerde durması, saç köklerinin havasız kalmasına neden olabilir.

Aşağıdaki kelimeleri kullanarak sitemize ulaştınız;

Çam yağı, çam yağı ne işe yarar? Çam yağının faydaları? Çam yağı şampuan, çam yağı şampuan nedir?