Dr. Öz Onaylı Diyetle Kilo Verin

images (4)Yediğiniz tüm besinler ile aldığınız kilo veya vücudunuz için olan enerji aslında vücudun tam da ayırım noktasındadır ve vücut ne yerseniz yiyin, sizin için tüm ayırımı yapacaktır, bunun için tüm yapmanız gereken düzenli egzersiz ve düzenli bir beslenme şeklidir. İstediğiniz tüm besinleri yediğinizi düşünün ve 1 hafta içinde 5 kilo gibi bir kilo kaybınız olsun, bunu da ayarlayan yalnızca vücudunuzdur ve hangi diyeti yaparsanız vücudunuz bu ölçüde ilerleyecektir önemli olan sağlıklı beslenmeyi yakalayabilmektir.

Bu gün sizinle istediğiniz doğrultuda ilerlemeniz için ve vücudunuzun da uyum sağlayabileceği bir diyet ile tanıştırmak istiyorum. Dr. Öz onaylı bu diyet istediğiniz kadar yiyerek ve 3 basit diyet adımına da sadık kalarak 1 haftalık süreç ile kilo kaybınızı sağlayacaktır.

  1. Adım: her gün 9/10 kuralını izleyin

Sonra ki 7 gün boyunca , %90 beslenmenizi sağlayacak, besin değeri yüksek olan gıdalardan seçin, kalan %10 için ise sağlıklı yağlar et ve süt tüketmeye çalışın.

Sabahları: hafif bir kahvaltı (meyve, yulaf, keten)

Öğlenleri: bu diyeti yapıyorsanız, fasulye en yakın arkadaşınız olmalı

Akşamları: hafif bol yeşillikli bir akşam yemeği

 

  1. Adım: gizli silahları kullanın

Çilek, soğan ve mantar vücudun yağ yakma mekanizmasını harekete geçiren gıdalardır. Bu besinleri ne kadar çok yerseniz, o kadar fazla kilo verirsiniz. Çünkü bu besinler yağlara giden kan desteğini keser ve yağ hücrelerinin açlıktan ölmesini sağlar.

 

  1. Adım: detoks içeceği

Toksinlerden kurtulmak ve hücre hasarını onarmak için, detoks içerikli içeceklerden faydalanabilirsiniz, nar ve çilek bunun için etkilidir. Limon suyu da doğal anti bakteriyel özelliği ile sindirime yardımcı olur ve stresi azaltır.

 

Detoks içeceği için malzemeler;

1 bardak buz

30 gram nar suyu

1 bardak donmuş çilek

1 adet limonun suyu

Tüm malzemeleri blenderden geçirin ve dilediğiniz kadar su ekleyin.