Doğal Saç Bakımı

Dogal Sac BakimiGüzelliğin en önemli unsurlarından biri de saç güzelliğidir. Ancak saça yapılan kimyasal müdahaleler, fön ve sürekli yapılan uygulamalar nedeniyle saçlar zamanla yıpranır ve sönükleşir. Saçlarınıza düzenli bakım uygulamak, düzenli olarak kestirmek  saçlarınızın daha dolgun ve daha canlı gözükmesini sağlayacaktır. Saçlarınızın daha dolgun gözükmesi ve çeşitli saç problemlerinden korunmak için size bir kaç tavsiyemiz, bir kaç da doğal bakım maskesi öğrenimiz olacak.

Öncelikli olarak sağlıklı saçlar için sağlıklı beslenme çok önemlidir. Beslenme düzeninize çok dikkat etmeli, yağlı ve şekerli yiyecekler yemekten uzak durmalısınız. Bunun yanında saçlarınızı sürekli yıkamaktan, ağır fön işlemlerinden ve kimyasal ürünlerden uzak durmalısınız. Yeşil bitkiler tüketmek saçlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanında saçın nemini azaltan saç ürünlerini sık kullanmaktan da kaçınmalısınız. Saçların yıpranmasının bir başka nedeni de stres olabilir. Stres saç derisinde ve saçın kendisinde sorunlara neden olabildiği için olabildiğin stressiz ve sakin bir hayat yaşamaya özen göstermelisiniz.

Saç bakımı için yapabileceğiniz en basit uygulama badem yağı ile saç köklerini besleyecek bir maskedir. Saçlarınızı yıkamadan 2 saat önce saç diplerinize badem yağını ve yine saçlar için oldukça besleyici olan susam yağını karıştırarak uygulayabilirsiniz. Hafif masaj eşliğinde bu iki yağı birbiriyle karıştırarak ya da tek başlarına saç diplerine uygulayın ve 2 saat kadar saçta bekletin daha sonra doğal özlü bir saç şampuanı ile birlikte yine diplerine hafif masaj yaparak yıkayın ve gerekli ise uçlarına bakım kremi uygulayın. Bunun dışında kepek sorunu olanlar için en etkili yöntem durulama suyuna elma sirkesi karıştırmaktır. 10 litre suya karıştıracağınız bir su bardağı elma sirkesi saçınızın kepekten arınmasında size doğal bir yardımcı olacaktır.

Bunun yanında saçlarınıza bakım yapmak için ısırgan otunu kaynatıp suyunu süzdükten sonra, bu suyu saçlarınızın uçlarına ve diplerine sürüp bekletebilirsiniz. Elektriklenen saçlardan kurtulmak içinse 1 tatlı kaşığı balı bir litre suya karıştırmak suretiyle oluşturduğunuz karışımı saçlarınıza şampuandan sonra sürün daha sonra durulayın. Saçlarınız daha parlak olacak ve elektriklenmeyecek!