Diyette Bu Kurallara Dikkat

Diyetler konusunda hepimizin az çok fikri var ama bunu diyet programı olmaktan çıkarıp, sağlıklı beslenme alışkanlığı haline getirmeye ne dersiniz. Çünkü diyetlerin çoğu kısa süreli kilo vermeye endeksli olduğundan sadece belirli bir zaman dilimi gerekecektir diyeti uygulamak için. Ama sağlıklı beslenme hayatınız boyunca uygulamanız gereken bir durumdur ve bu sayede hayatınız boyunca istediğiniz vücut ölçülerine sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme önerilerini merak edenler için ise şöyle sıralamak istedik;

Kalktıktan sonra 1 saat içinde kahvaltı edin:

Metabolizmanın harekete geçmesi için uyandıktan sonra 1 saat içinde kahvaltı edin. Uyurken vücut yiyecek almadığı için metabolizma yavaşlar. Uyandığınız da metabolizmanızı hızlı bir şekilde harekete geçirmelisiniz. Kalktıktan sonra 1 saat içinde bir şeyler yemezseniz, vücut açlığa karşı geliştirdiği savunma mekanizmasını devreye sokar. Yağ vücutta depolanır ve enerji için kas dokusu kullanılır.

4

Öğünler için önerilen saatler:

07.00 kahvaltı

10.00 ara öğün

13.00 öğle yemeği

16.00 ara öğün

19.00 akşam yemeği

22.00 atıştırma (şart değil)

Woman Turning Off Alarm

Metabolizmayı hızlandır:

3 saatte bir yemek yemeğe çalış. Bu durum metabolizmayı hızlandıracaktır. Kalori tüketimini bütün güne yaydığınızda, vücut ihtiyaç duyduğu zaman enerji verilmiş olur. Bu sayede hücreler, kandaki şekere kolayca ulaşır ve bunu enerjiye dönüştürür.

31

Sizde bu beslenme önerileri ile sağlıkla ilerleyebilir ve zayıflama konusunu, sağlıklı beslenmeye çevirerek hayatınız boyunca bu durumu devam ettirebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Beslenme kuralları, sağlıklı beslenme, sağlık tüyoları, diyetisyenler, Ankara’daki ünlü diyetisyenler, diyet programları, aylık diyet listeleri, tam diyet listeleri, haftalık diyet listeleri, düzenli beslenme, zararlı yiyecekler, şok diyetler, zararlı diyetler, diyette olması gereken kurallar, şeyda coşkun