Çörek otu zayıflatır mı?

Kilo verme konusunda son zamanlarda isminden sıkça bahsettiren doğanın mucizesi olan şifalı bitkilerden biride çörek otu olmuştur. Hem mutfaklarımız da hem de altenatif tıp alanında ismini sıkça duyduğumuz çörek otu, ülkemizde hemen hemen her yerde yetişen yaklaşık 40 santim boylarında olan bir bitkidir. Bu bitkinin dallarında var olan ve kapsülünün içerisinde bulunan siyah küçük tohumlara ise çörek otu adı verilmektedir.

Özellikle mutfaklarımızda ve hamurişlerimizde sıkça kullandığımız çörek otu bunun dışında, hem ham hali hem de yağı ile birçok konuda bize şifa kaynağı olmuş doğal bitkilerden biridir. Çörek otunun İçerisinde ise; proteinler, karbonhidratlar ve bitkisel yağlar bulunmaktadır. Omega 6 ve Omega 3 yönünden çok zengin olmaktadır. Ayrıca çörek otu tam bir vitamin deposu diyebiliriz.  B12, B2, B ve C vitamini açısından oldukça fazla olan çörek otunu, uzmanlar daima kullanılmasından yana olmuşlardır.

Tüm bunların dışında çörek otu konusunda sürekli konuşulan konulardan biride çörek otunun kilo verme üzerinde etkisinin olup olmadığı olmuştur. Bu konuda kısa bir açıklama yapmak gerekirse çörek otu sağlıklı bitkilerin başında gelmektedir ve bu nedenle birçok anlamda sağlığımıza desteği olmuştur. Kilo verme konusunda da bizlere yardımcı olan çörek otu özellikle uzun süre tok tutması ve açlık hissini bastırması nedeniyle diyetimize yardımcı olabilecek ve kilo verme sürecimizi hızlandıracak besinlerden biridir.

İster çiğ olarak isterseniz bazı besinler içerisinde tüketebileceğiniz çörek otunu dilerseniz yağ şeklinde de kullanabilirsiniz. Örneğin; yemeklerden hemen önce 1 bardak suyun içerisine 1 çay kaşığı ilave ederek, tokluk hissi yaratabileceğiniz gibi, düzenli kullanımında gün içerisinde vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabilirsiniz. Ancak tüm doğal bitkilerde olduğu gibi çörek otunu da tüketirken belşrli miktarda tüketmeye ve aşırıya gitmemeye özen göstermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

çörek otu, çörek otu nedir, çörek otu ne için kullanılır, çörek otunun faydaları, çörek otunun özellikleri, çören otu nasıl tüketilir, çörek otunu kimler kullanabilir, çörek otu nerede satılır, çörek otu zayıflatır mı, çörek otu kilo verdirir mi, çörek otu kilo aldırır mı, çörek otu kilo yapar mı, çörek otu yağı, kilo verme yöntemleri, diyet, çörel otu diyeti, çörek otu diyeti nasıl yapılır