Çörek Otu Yağı (Balen) Nedir ? Faydaları Nedir ?

Çörek Otu Yağı

Çörek otu yağı latince ismi nigella sativa olan çörek otu bitkisinin tohumundan elde edilmiştir. geleneksel olarak bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemek, dinç hissetmek, mide, karaciğer,böbrek ve kalp sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Nasıl Sipariş Verebilirim ?

Nasıl Kullanılır ; çörek otu yağının bir çok kullanım şekli vardır ancak en çok günde üç defa beş damla olarak kullanımı bilinmektedir. veya isteğe göre çay kaşığı da olabilir.

İçeriği Nedir ; çörek otu yağı  soğuk pres yöntemi ile çörek otu bitkisinin tohumlarından elde edilmiştir.

astım, bronşit, romatizma ve diğer iltihaplı hastalıkların kullanımı bilinmektedir. haricen kullanımlarda da cilt sorunların tedavisinde yardımcı oludğuna dair çalışmalar bulunmaktadır.

içeriğindeki ana bileşen timokinondur. içeriğinde linoleik asit olaeik asit palmitik asit dha ve epa dahil sağlığa faydalı bir çok doymamış yağ asitleri bulunmaktadır. bu nedenle diyabet hastalığına tedaviye yardımcı olur.kullanımı bilinmektedir.mantar tedavisinde de kullanılır. karaciğeri ilaçlar ve diğer zararlı etkenlere karşı korur. vücut enerjisini arttırmaya yardımcı olur. ve yorgunluğu azaltmay kilo kontrolünü desteklemeye yardımcı olur.

çörek otu faydaları ile hepimizin bildiği kullandığı ve çok sevdiği muhteşem bir besindir. aynı şekilde çörek otu yağı da çörek otu kadar faydalı bir besindir. bunun  yanı sıra balen çörek otu kullanımı kolay ve sizi yormayacak şekilde 50 ml şişesi ile evlerinize girebilir. balen ayrıcalığı ile balen çörek otu yağını sizde deneyin.

Çörek Otu Yağının Faydaları  

Uyku bozukluğu zaman zaman hepimizin sorunudur. uyku bozukluğu yaşam seviyemizi düşürür ancak çörek otu yağı ile buna karşı koyabilirsiniz. çörek otu yağı uyku bozukluğunun giderilmesine yardımcı olur.

Cilt Sorunları aldı başını gittiyse çörek otu yağını deneyin. çörek otu yağı cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

Yüksek tansiyon oldukça zararlıdır. bize oldukça zarar verir. çörek otu yağı ise yüksek tansiyon için kullanımı bilinmektedir. tansiyonun azalmasına yardımcı olur.

Saç bakım için de çörek otu yağını deneyebilirsiniz.çörek otu yağı saç için yardımcı olur.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; çörek otu faydaları , çörek otu yağı nasıl kullanılır , çörek otu yağı balen , çörek otu yağı kullanımı , çörek otu yağı ,