Alkali Su Nedir? Alkali Diyeti Ne İşe Yarar?

Suyun pH’ı pH 7 civarında nötrdür. Kimyasal maddeler ve gazlar bunu daha asidik veya daha alkali yapmak için değiştirebilir.

Suyun pH’ı

Suyun pH’ı 7 civarındadır, ancak bazı insanlar alkali su (yani baz olan suyu) içmenin daha sağlıklı olabileceğini söylemektedir.

Yağmur suyunun pH’ı nötrün biraz altındadır, çünkü havadaki karbondioksit vardır ve bu da asitliği arttırır.

Alkali diyet nedir?

Alkali diyeti, Fenton’un çalışmasının, “modern diyetin yarattığı asit halini” düzeltmesi için teşvik edildiğini söyledi.

Daha fazla taze meyve ve sebze içerir ve protein alımını azaltır.

Çevre ve Halk Sağlığı Dergisi’nde yayınlanan bir derleme, alkali diyetin bazı faydaları olabileceği sonucuna varmıştır.

Meyve ve sebzeler, araştırmacıların, sodyum ve potasyum arasındaki dengeyi artırabilecek, kemik ve kas sağlığına olası faydaları olan negatif asit yüküne sahip olduklarını söylüyorlar. Bu, yüksek tansiyon, felç ve diğer kronik hastalıkların önlenmesine yardımcı olabilir.

Şiddetli metabolik asidozu olan çocuklar düşük seviyede büyüme hormonuna sahip olma eğilimindedir ve bu da kısa boylara neden olabilir. Alkali diyeti, duyarlı olanlarda düşük büyüme hormonu ile ilgili problemleri azaltmaya yardımcı olabilir.

Bir alkali diyetin ayrıca hücrelerdeki magnezyumu arttırdığı görülmektedir. Magnezyum, sırayla, D vitamini aktive yardımcı olur.

Uzun yaşam

2016 yılında yayınlanan bir çalışmada, 3 yıl boyunca 150 farede alkali suyun tüketilmesinin etkisi incelenmiştir.

Sonuçlar, alkali su içenlerin daha uzun ömürlü olduklarını, yani daha az yaşlandıklarını ve daha uzun yaşama olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Çalışılan grupların kalp, karaciğer, böbrek, beyin veya bağırsaklarında belirgin bir farklılık görülmedi ve hiçbir hasar meydana gelmedi, ancak farelerin ve organlarının nasıl yaşlandıklarına dair farklılıklar vardı.

Alkali su kilo kaybını destekliyor mu?

Alkali su, dengeli yönetilen diyetin bir parçası olarak kalori içermediği için kilo vermeye yardımcı olabilir. Alka days size bu konuda yardımcı olabilir. Suyun baz değerini artırarak daha kaliteli olmasını sağlayabilir.

Alkali su ilaç değildir. TAKVİYE EDİCİ GIDADIR!

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlı yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: alkali su damlası, alkali su markaları, alkali su makinesi, alkali su sebili, alkali suyu, alkali suyu kimler içemez, alkali su şişesi, alkali su satın al, alkali su, alkali su nedir, alkali su faydaları, alkali su iyonizeri, alkali su al, alkali su  Çoruhlu, alkali su arıtma cihazı fiyatı, alkali su arıtma cihazları, alkali su arıtma cihazı kullananlar, alkali su arıtma cihazı yorumları, alkali su adeti geciktirirmi, alkali su ahmet maranki, alkali su aç karnına mı içilmeli, alkali su ayda kaç kilo verdirir
Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.